Дистрибуція

Довженко-Центр не лише зберігає, а й активно популяризує українське кіно в Україні та за кордоном. Зокрема, займається дистрибуцією відреставрованої кінокласики в рамках проекту КОЛО ДЗИҐИ, проводить ретроспективи фільмів всього періоду СРСР в Україні та великої кількості стрічок часів незалежної України. Починаючи з 2012-го року, Довженко-Центр щороку презентує у всеукраїнському прокаті кіноальманах з вибраними короткометражними фільмами, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях  – Українська Нова Хвиля.

Українська Нова Хвиля

Українська Нова Хвиля – проект презентації найкращих короткометражних фільмів українських режисерів-дебютантів поточного року. Започаткований Національним центром Олександра Довженка 2012 року, він традиційно представляє у всеукраїнському прокаті  найкращі короткометражні дебютні роботи молодих українських режисерів, що пройшли селекцію та були відзначені на національних та міжнародних кінофестивалях.

Українська Нова Хвиля – одна з небагатьох в Україні платформ, що надає можливість молодим кінорежисерам представити свої фільми широкому загалу в кінотеатральній мережі.

Коло Дзиґи

КОЛО ДЗИҐИ – цикл музичних кіноперформансів, започаткованих Довженко-Центром, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики.

Проект об’єднує фільми режисерів, які свого часу працювали над створенням нової кіномови: Дзиґи Вертова, Михаїла Кауфмана, Олександра Довженка, Віктора Туріна, Миколи Шпиковського та інших. Назва проекту символізує Коло українського кіноавангарду.

Ретроспективи