ДИСТРИБУЦІЯ

Довженко-Центр – єдиний і найбільший державний кінодистриб’ютор в Україні. 

З 2013 року надає для показу в Україні та за кордоном підбірки сучасного українського ігрового, документального кіно, реставровану кінокласику та велику кількість анімаційних фільмів, створених на “Українській студії анімаційних фільмів” . Проводить активну роботу в напрямках: кінотеатральної, телевізійної та онлайн дистрибуції в Україні та за її межами. Супроводжує кінопокази ексклюзивними подіями за участі режисерів, учасників знімальних груп та провідними фахівцями української та міжнародної кіно спільноти.

Довженко-Центр володіє правами на пакет сучасного українського ігрового, документального кіно, реставровану кінокласику та анімаційних фільмів, створених на “Українській студії анімаційних фільмів”.

Для отримання прав на пакет фільмів/фільм/фрагмент:

 1. Потрібно вибрати потрібні назви з Дистрибуційного каталогу
 2. Заповнити форму на сайті
 3. З вами зв’яжеться менеджер, для обговорення умов і підписання ліцензійної угоди (Зразок 1)
 4. З кінотеатрами Довженко-Центр підписує Генеральний договір на демонстрацію (Зразок 2, Зразок 3).

ВИРОБНИКАМ

Для передачі Довженко-Центру [державної частки] прав інтелектуальної власності на Фільм, створений за державної підтримки у формі публічних закупівель, продюсеру (Виробнику) необхідно:

 1. Пересвідчитись, що п. 5.4.12. Договору з Держкіно на виробництво фільму передбачає укладання договору з Довженко-Центром на передачу (відчуження) частки майнових прав інтелектуальної власності на фільм. Якщо п. 5.4.12. такого не передбачає, але Виробник бажає передати державну частку прав на фільм Довженко-Центру, підписати з Держкіно додаткову угоду (Зразок 1).
 2. Здійснити незалежну оцінку прав у будь-якого ліцензованого незалежного оцінювача та передати копію даних документів до Довженко-Центру. Або передати Довженко-Центру пакет документів для проведення незалежної оцінки прав на Фільм (для взяття їх на державний облік) в складі: Договір на виробництво фільму з Держкіно з додатками (скан копії); Аудиторський звіт (скан копії); План дистрибуції (за наявності).
 3. Сплатити рахунок на компенсацію витрат на послуги з незалежного оцінювання прав на фільм, виставлений Довженко-Центром (вартість оцінювання визначається залежно від обсягу, території поширення прав, хронометража фільму тощо). Або надати Довженко-Центру звіт незалежного оцінювання прав, здійснений стороннім оцінювачем.
 4. Передати для контролю до Фільмофонду Довженко-Центру вихідні матеріали фільму згідно з переліком, визначеним контрактом з Держкіно, та підписати з Довженко-Центром Договір на відчуження прав (Зразок 2).
 5. Після контролю вихідних матеріалів фільму (усунення зауважень, виявлених при ньому) отримати Акт приймання вихідних матеріалів фільму та підписати з Довженко-Центром Акт приймання-передавання майнових прав на Фільм Зразок 3 – документи, які посвідчують завершення виробництва Фільму.
 6. У разі, якщо Виробник надалі має намір займатись дистрибуцією фільму, між ним і Довженко-Центром укладається Ліцензійна угода про передачу йому частки прав держави на фільм.

Для незалежних режисерів та продюсерів кіно.

Правовласник фільму знятого як за Державної підтримки так і без її участі, який хоче щоб Довженко-Центр займався дистрибуцією фільму може передати Центру виключні або не виключні майнові права. Шляхом укладання Ліцензійних угод про передачу йому прав на фільм (Зразок 1) а для кінотеатральної дистрибуції в рамках проєкту “Українська нова хвиля” (Зразок 2)

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Довженко-Центр займається дистрибуцією відреставрованої кінокласики всього періоду СРСР в Україні та великої кількості кінопродуктів часів незалежної України, починаючи з 1991 року і до сьогодні.

Наш каталог містить фільми у форматах: DCP, 35 мм, 16 мм та DVD / Blu-ray, що доступні для кінотеатральних, некомерційних та освітніх показів на великому екрані, на телебаченні, в мережі інтернет та на інших майданчиках як на національному, так і на міжнародному рівні.

Отримати копію фільму з колекції Довженко-Центру можна, заповнивши аплікаційну форму.

Якщо ви бажаєте отримати дозвіл на комерційне використання фільму з колекції – запрошуємо Вас переглянути дистрибуційний каталог.

КОНТАКТИ

Відділ промоції кіно:

 • +38 093 569 01 69;
 • i.promo(at)dovzhenkocentre.org

З питань міжнародної співпраці:

 • +38 093 569 01 69;
 • o.prokopenko@dovzhenkocentre.org

Київ, вул.Васильківська 1, Довженко-Центр

Заявка на отримання прав на фільм/фільми/фрагмент