Фестивалі

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 7000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.

Заснований у 1994 році на базі найбільшої за часів СРСР української кінокопіювальної фабрики (заснованої в 1938 році), Довженко-Центр сьогодні – одна з найдинамічніших культурних інституцій України з широким міжнародним представництвом у кіногалузі.

Німі Ночі

Фільмофонд розпочав свою роботу 1996 року, з моменту отримання в користування сховища та приміщень на території кінокопіювальної фабрики по вул.Васильківській.

На зберіганні в Довженко-Центрі знаходиться 60 283 одиниці зберігання фільмових матеріалів (більше 7 000 найменувань кінотворів) – художніх, анімаційних, документальних та науково-популярних фільмів здебільшого українського виробництва. Найстаріша плівка, що зберігається у Фільмофонді – нітратна плівка 1909 року (фрагменти невстановленого фільму іноземного виробництва). Найстаріший художній фільм українського радянського виробництва – 1922 року.