ПРЕМ’ЄРА 21 ТРАВНЯ, КИЇВ - ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР * ПРЕМ’ЄРА 21 ТРАВНЯ, КИЇВ - ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР * ПРЕМ’ЄРА 21 ТРАВНЯ, КИЇВ - ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР * ПРЕМ’ЄРА 21 ТРАВНЯ, КИЇВ - ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР * ПРЕМ’ЄРА 21 ТРАВНЯ, КИЇВ - ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР * ПРЕМ’ЄРА 21 ТРАВНЯ, КИЇВ - ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР *

УКРАЇНСЬКА НОВА
ХВИЛЯ

Довженко-Центр презентує восьмий альманах кращих короткометражних фільмів «Українська нова хвиля. Перезавантаження».

Темою цьогорічного альманаху стало перезавантаження – процес, при якому комп’ютер або інший пристрій повністю очищає, або відновлює вміст оперативної пам’яті та відновлює свою роботу заново. Проте, тема альманаху виходить значно ширше технічного визначення і стосується особистісного та суспільного виміру людського життя.

Альманах вибудуваний таким чином, що утворює новий аудіовізуальний твір зі своєю драматургією та візуальним стилем. Це зібрання фільмів демонструє настрої й тенденції в українському суспільстві та кіно 2020–2021 року.

ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

ми перезавантажуємо програму «Українська нова хвиля»
та вдаємося до експерименту.

Покази «Хвилі» відбудуться не в стінах кінотеатрів, а у ревіталізованих, “перезавантажених” просторах по всій Україні. Вихід за межі традиційного кінотеатрального простору в місця, які були переосмислені, наповнені новими сенсами, допоможе краще розкрити потенціал фільмів молодих режисерів, які ламають стереотипні уявлення про українське кіно та змінюють його сприйняття у світі.

Отримати фільм для показу

Паралельно ми оголошуємо call для маленьких міст. Ті, хто займається культурними точками в ревіталізованих місцях, заповнивши форму, зможуть отримати фільми «Хвилі» для показу у своєму місті.

РОЗКЛАД

ЛОКАЦІЯ

ДАТА

ВІННИЦЯ

ПІЧ
вул. Пушкіна 25

30-31.07.2021

ЧЕРКАСИ

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка
вул. Б.Вишневецького, б.8

24-25.07.2017

НОВА КАХОВКА

ЛІТНІЙ КІНОТЕАТР
пр-т Дніпровський, 30

16.07.2021

КИЇВ

ДОВЖЕНКО-ЦЕНТР

21.05.2021

ЧЕРНІГІВ

ART AND MEDIA HUB
(ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ)

30.05.2021

КИЇВ

КІНО-ТЕАТР “ЖОВТЕНЬ”

07.06.2021
по
30.06.2021

ЖОВІДЬ (ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ)

ZHOVID THE RESIDENCE

12.06.2021

ЗАПОРІЖЖЯ

LOFT МЛИН

19.06.2021

КОСТЯНТИНІВКА (ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ)

THE MOST FEST

19.06.2021 – 20.06.2021

ЖИТОМИР

ВИМІРЮВАЧ (площа Перемоги, 10)

25-26.06.2021

ПРОГРАМА

programm-foto

СУРРОГАТ

РЕЖИСЕР: СТАС САНТІМОВ

ДИВИТИСЯ ТРЕЙЛЕР

Чоловік знищує гніздо невідомої моторошної істоти. Але це не найстрашніша істота, яку він зустріне сьогодні ввечері. В анімації “Сурогат” послідовно витриманий антистиль. Він не бажає здаватись розумним чи затишним, а воліє насмішити та перелякати — дві найшляхетніші цілі.

Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).

programm-foto

ДВОЄ

РЕЖИСЕР: ВЛАД ВІТРІВ

ДИВИТИСЯ ТРЕЙЛЕР

Нона та Саша чотири роки разом. Їм вже за тридцять, вони разом живуть, сваряться через дрібниці та заощаджують. На них тиснуть соціальні норми та конструкти: вони так довго разом, але не одружуються і не мають дітей. Вони вирішують повінчатись і робити своє «довго і щасливо» самостійно, не чекаючи на чудо.

Знайома багатьом історія, яка може надихнути на зміни або підтримати у складний час

Нагорода за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі.

programm-foto

ВРЯТУЙТЕ МЕНЕ, ЛІКАРЮ

РЕЖИСЕР: ДМИТРО ГРИШКО

ДИВИТИСЯ ТРЕЙЛЕР

Фільм “Врятуйте мене, лікарю” розповідає про роботу бригади швидкої допомоги під час новорічних свят в Києві. Головні герої — три працівники бригади швидкої допомоги: лікар, фельдшер та водій. Вони холодно виконують свою роботу, адже вже звикли і до тяжких випадків, і до самотніх бабусь, і до смертей. Одна зміна здається навіть не днем, а довгим роком. А атмосфера свята проявляється тільки у салютах за вікном та святковим зібранням працівників швидкої допомоги. Цей фільм дозволяє побачити те, що мало кому доступно, і зрозуміти як насправді живеться бригаді швидкої.

Головний приз в національному конкурсі  на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart. 

programm-foto

КИЛИМ

РЕЖИСЕР: НАТАЛІЯ КИСЕЛЬОВА

ДИВИТИСЯ ТРЕЙЛЕР

Толiк — підліток, який живе у прифронтовому містечку разом зі своєю мамою. Щодня вона просить його випрати килим, але йому не до того, він та його друзі мають бізнес — вони торгують рибою. До того ж він закоханий у молоду жінку та допомагає їй із немовлям. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.

Гран-прі Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).

programm-foto

ПРОЩАВАЙ, ГОЛОВІН!

РЕЖИСЕР: МАТ'Ю ҐРІМАР

ДИВИТИСЯ ТРЕЙЛЕР

Головін (актор Олександр Рудинський) — звичайний підліток зі спального району. Енергетики, музика, яскравий одяг, друзі та перше кохання — він насолоджується життям, але смерть батька змушує його задуматись про втечу в іншу країну. Бажання Яна дуже рішуче, але, як і в будь-якого підлітка, найсильніше бажання ламається о любов близьких. Коли він готується піти й попрощатися з сестрою, Головін розуміє звідки походить рішення про переїзд.

Найкращий український короткометражний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю, Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю.

programm-foto

БУЛЬМАСТИФ

РЕЖИСЕР: АНАСТАСІЯ БУКОВСЬКА

ДИВИТИСЯ ТРЕЙЛЕР

Випадкова зустріч загубленого бульмастифа Роя і ветерана війни на Донбасі – Міті (актор Євген Ламах), змінює долі обох, допомагає головному герою впоратися з важким минулим. Актуальна для України тема повернення до нормального життя військовослужбовців, розказана без прикрас і надмірного сентименталізму. Фільму притаманна простота форми та влучна іронія над експлуатацією теми війни в кіно.

“Скіфський олень” за найкращий короткометражний фільм Міжнародного конкурсу та диплом Спеціальний диплом журі на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість». 

Архів

archive-photo

УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ.ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

УЧАСНИКИ

“Сурогат”, 6’ 03’’, анім.

Режисер: Станіслав Сантімов

Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF).

Чоловік знищує гніздо невідомої моторошної істоти. Але це не найстрашніша істота, яку він зустріне сьогодні ввечері.

“Бульмастиф”, 25’ , худ.

Режисерка: Анастасія Буковська

Найкращий короткометражний фільм Міжнародного конкурсу та Спеціальний диплом журі на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість»;

Мітя – ветеран війни, який намагається повернутися до нормального життя. Він випадково зустрічає загубленого бульмастифа Роя. Спочатку вони не ладнають, але згодом саме Рой допомагає Міті впоратися з важким минулим.

“Врятуйте мене, лікарю”, 19’ , док.

Режисер: Дмитро Грешко

Головний приз в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart;

Режисер 24 години провів поруч з бригадою швидкої допомоги – лікарем, фельдшером і водієм, які в новорічну ніч реагують на виклики та приймають пацієнтів. Вони звикли до тяжких випадків, до смертей та самотніх бабусь, тому холодно виконують свою роботу. Вони вміють переконати у лікуванні, жартувати у безвихідних ситуаціях та в цілому мають залізні нерви.

“Двоє”, 23’ , худ.

Режисер: Владислав Вітрів

Нагорода за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі;

Нона та Саша чотири роки разом. Їм вже за тридцять, вони разом живуть, сваряться через дрібниці та заощаджують. На них тиснуть соціальні норми та конструкти: вони так довго разом, але не одружуються і не мають дітей. Вони вирішують повінчатись і робити своє «довго і щасливо» самостійно, не чекаючи на чудо. Знайома багатьом історія, яка може надихнути на зміни або підтримати у складний час.

“Килим”, 20’ , худ.

Режисерка: Наталя Кисельова

Гран-прі Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF);

Толiк — підліток, який живе у прифронтовому містечку разом зі своєю мамою. Щодня вона просить його випрати килим, але йому не до того, він та його друзі мають бізнес — вони торгують рибою. До того ж він закоханий у молоду жінку та допомагає їй із немовлям. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.

“Прощавай Головін”, 14’ , худ.

Режисер: Мат’ю Ґрімар

Найкращий український короткометражний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю, Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю.

Для Яна Головіна смерть батька – це шанс на нове життя за межами рідної країни. Коли він готується піти і попрощатися з сестрою, він змушений зіткнутися зі своїм рішенням – чому він завжди сліпо рухається вперед і що він залишає позаду.

archive-photo

УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ 2020

ЛАУРЕАТИ

“Петрівка-реквієм”, 5’ 37’’, анім.

Режисерка: Катерина Возниця

Нагороди: Фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 22» – Головний Приз в номінації анімаційного кіно, Краща робота звукорежисера. МКФ «КРОК-2019: у рідній гавані» – Спеціальний приз журі.

Пригоди дезорієнтованого суб’єкта в умовах стихійної декомунізації. Короткий момент топографічно-акустичної розгубленості на зламі звички. Приводом для створення фільму стало перейменування станції “Петрівка”, що вилилося в переозвучення всіх
оголошень Київського метрополітену голосом нового диктора.

“Ми хотіли зробити своєрідний tribute голосу Миколи Петренка, що звучав у київському метро протягом 25 років і водночас поміркувати про побічні ефекти декомунізації. Звук створювався засобами алгоритмічної обробки архівних аудіозаписів київського метрополітену” – відзначила режисерка.

“Колір фасаду: синій” 22’, док.

Режисер: Олексій Радинський

Нагороди: Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (KISFF) – приз глядацьких симпатій, 2019; КМКФ «Молодість» – Диплом журі, 2019; КіноКульт. Фестиваль культового кіно, 2019 – приз глядацьких симпатій.

Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати іще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську “Літаючу тарілку” – від перетворення на частину торгівельного центру, Флоріан Юр’єв приєднується до боротьби проти свавілля столичних забудовників.

“Плюс один” , 23’23’’, ігр.

Режисер: Мирослава Клочко

Нагороди: Національного конкурсу 12-го міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2019 – приз глядацьких симпатій.

Молода пара Іда та Юра чекають народження первістка. Одного дня Іда з’ясовує, що їхня дитина буде особливою. Вона не знає, як Юра відреагує на цю новину та яким буде життя з такою дитиною. “У фільмі “Плюс один” ми працювали з акторами та неакторами, досліджуючи грані документального та ігрового кіно” – каже режисерка.

“Нормальна”, 12’ 46’’, ігр.

Режисер: Діана Горбань та Іринка Громоцька

Спеціальна відзнака журі на Черкаському фестивалі короткометражних фільмів “Кіношот”

Після невдалої вечірки, дівчина вирішує розповісти про все наболіле незнайомці у парку. Під час розмови дівчат розкривається їхнє бачення світу!

“У житті мене завжди супроводжувало питання “нормальності”. Що в себе включає категорія “нормальності” чи ненормальності? Мені здається, що такі речі завжди супроводжують нас у житті, і тут постає вибір бути собою чи вписуватись в рамки, які нав’язує суспільство. Інше питання, про яке я собі роздумувала – це бути не в тому місці/часі/людьми. Так іноді трапляється, що ми випадково заходимо не в ті двері і блукаємо не тими коридорами. І хто зна, що буде далі. Інколи ми в цьому самотні і не знаходимо однодумців. Головній героїні чи то здається, чи то ні, що вона зустріла подругу на мить, зовсім випадково. Але ми самі собі думаємо чи це була реальність, чи лише марення. Бо в нашому світі ніколи не знаєш де закінчується перше і починається друге” – каже режисерка Діана Горбань.

“У нашій синагозі”, 19’ 27’’, ігр.

Режисер: І. Орленко

Нагороди: Одеський МКФ – нагорода FIPRESCI у номінації “Найкращий короткометражний фільм”; BABEL IFF 2019 (Італія) – нагорода Mestrale у номінації “Найкращий короткометражний фільм”; BRUKIVKA IFF 2019 (Україна) – Гран-прі за найкращий український короткометражний фільм; Київський тиждень критики 2019 (Україна) – нагорода КІНОКОЛО; МКФ “Кіношот” 2019 (Україна) Спеціальна відзнака жюрі; також фільм пройшов селекцію міжнародних кінофестивалів у Фінляндії, Румунії, Єгипті, Іспанії, Канаді та ін.

Хлопчик намагається дізнатися, що трапилося у старій місцевій синагозі. Одержимий, він переслідує щось, чого він ніколи не бачив та не звертав уваги на те, що відбувається навколо. За мотивами незавершеної новели Франца Кафки.

“Кохання” , 13’57’’, анім.

Режисер: Микита Лиськов

Нагороди: 48-й МКФ “Молодість” (Україна) – Гран-Прі у номінації “Найкращий український короткометражний фільм”, КМКФ короткометражного кіно KISFF (Україна) відзнака журі; МКФ “Кіношот” (Україна) – приз глядацьких симпатій. Львівський МКФ короткометражного кіно Wiz-Art (Україна) – Гран-прі; Гран-прі КІНОКОЛО (Україна); Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM (Україна) – Грн-прі; Paris International Animation Film Festival (Франція) – гран-прі; Beijing Animation Week (Китай) – Грна прі; Poff shorts (Естонія) – диплом за найкращу анімаційну техніку; Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів KROK (Україна) – Гран-прі.
Фільм також пройшов селекцію та отримав відзнаки на міжнародних анімаційних фестивалях у Сербії, Німеччині, Бразилії, Фінляндії та ін.

В Україні нарешті трапилось кохання. “Кохання” – це документальна анімація, яка використовує візуальну ідентичність міста Дніпро. Але стрічка не є реалістичною, в ній за допомогою сюрреалістичних образів розповідається історія сучасної України.

archive-photo

“УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні” - 2019

ЛАУРЕАТИ

«Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.)

Режисер Дмитро СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК

Оператор: Міхал Ритель-Пшеломець
В головних ролях: Олександр Лой, Валерія Хілько, Юрій Щербина

Важкоатлет Петро, готується до відповідальних змагань. Перед турніром Петродізнається трагічну новину, важкий вибір лягає на його плечі. Петро бореться звнутрішніми переживаннями, які роблять з нього більше аніж «механічний шматок м’яса».

«MIA Donna» (короткометражний, ігровий, трагікомедія, 16 хв.)

Режисер: Павло ОСТРІКОВ

Оператор: Микита Кузьменко
Акторський склад: Мак Ірина Ігорівна, Максим Кондратюк, Яків Забарний, Софія Котлярова

Фантастична історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось.

«В радості, і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв)

Режисерка: Марина РОЩИНА

Оператор: Олександр Рощин
Акторський склад: Євген Якшин, Наталія Ісупова, Тимофій Скуратівський, Світлана Лібет, Богдана Косміна

Перемога в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, 2018
Історія про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною.

«Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний фільм, 15 хв)

Режисерка: Дана КАВЕЛІНА

Анімаційний світ Дани Кавеліної наповнений сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблематику. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни.

«Діорама», (документальний, 11 хв)

Режисерка та оператор: Зоя ЛАКТІОНОВА

Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї. Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна.

УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. RUNAWAY - 2018

ЛАУРЕАТИ

ЧАПЛЯ, 11’

Режисер та автор сценарію: Марія Пономарьова

Оператор-постановник: Олексій Кучма
У ролях: Наталія Загашева, Андрій Бучко

Пробіжка парком потребує правильного дихання. Шляхи двох бігунів перетинаються та синхронний вдих стає більше ніж диханням.Тож, коли раптом біг парком перетворюється на перегони, в них головне – не задихнутися.

МА, 17’

Режисерка та авторка сценарію: Марія Стоянова

У ролях: Зінаїда Обухівська, Зоя Лактіонова

Мама годує синичок з вікна багатоповерхівки мікрорайону Східний і вирощує айву на дачі під Сартаною. Розказуючи про своє нехитре життя, жінка знімає на«фотік» ролики для дочки, яка живе в Києві і якій часто не додзвонитися. Аби розмова тривала, вона підгодовує свою дорослу дитину казками та шушеребками.

ЕЛЮВІУМ – Регенеративна істота, 7’

Режисер та автор сценарію: Стас Сантімов

Самотній чоловік опиняється в дивному готелі, де все заздалегідь сплановано для його прибуття.

ДІНА, 8’

Режисер та автор сценарію: Мирослава Клочко

Оператор: Матєй Піньос

Діна – дівчинка, котра живе у своєму особливому світі, у якому є Пташиний чоловік – невидимий друг, з яким вона розділяє свої переживання, а він відповідає грою на акордеоні. Але Діна закохана у цілком реального сусіда, а саме сьогодні у нього день народження. Здається, Діна налаштована діяти рішуче.

ФІНГЕРМЕН, 6’

Режисер: Іван Шоха

Оператор-постановник: Руслан Бєлозьоров

У кожного з нас були свої дитячі фантазії. Тож давайте повернемося у ті часи, коли між меблями протікала лава, а ми були супергероями!

ВИПУСК 97, 19’

Режисер та автор сценарію: Павло Остріков

Оператор-постановник: Кирило Шлямін
У ролях: Олександр Пожарський, Олеся Островська

У центрі сюжету – дивакуватий самотній Роман, який ремонтує телевізори та продає на ринку антени. Одного разу він зустрічає свою однокласницю, яку не бачив більше двадцяти років. І тепер він намагається не втратити її знову.

archive-photo

“УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. 20/16+” - 2017

ЛАУРЕАТИ

ДІМ, 12’

Режисер та автор сценарію: Ірина Цілик

Оператор-постановник: Денис Лущик
У ролях: Катерина Молчанова, Дмитро Ярошенко, Тарас Прохасько

Галичина 1940-их, Карпати, ліси…Коли назад шляху немає і вперед немає його також, коли репресії і близька присутність ворогів змушують відмовитися від звичного життя і свого дому, все, що ми можемо, – зберегти цей дім у собі.

ЧОРНОГОРА, 18’

Режисер та автор сценарію: Тарас Дронь

Оператор-постановник: Олександр Поздняков
У ролях: Дмитро Кермощук, Ольга Якубів, Роман Сінітович

Дванадцятирічний Юрко живе у далекому гірському селі удвох із мамою. Тато Юрка поїхав на заробітки у Польщу. Боротьба за батькову вантажівку перетворюється на історію дорослішання.

CКАЗ, 21’

Режисер та автор сценарію: Марися Нікітюк

Оператор-постановник: Денис Лущік
У ролях: Алла Нестерова, Роман Мацюта, Катя Козак-Любчік, Євгенія Муц

В розпалі життєвої кризи Тамара намагається дізнатися, чи заразилася вона сказом від собаки, що вкусила її на вулиці. Аж раптом до неї додому приходить жінка – молода коханка її чоловіка.

КРОВ’ЯНКА, 23’

Режисер та автор сценарію: Аркадій Непиталюк

Оператор-постановник: Ярослав Пілунський
У ролях: Захарій Новицький, Марія Свіжінська, Іван Бліндар, Д. Полуніна

Андрієві батьки закололи свиню, щоб зробити традиційну українську страву – кров’янку – для майбутньої невістки Маші. Хочуть зустріти її як свою, пригостити найкращим – стравою зі свинячої крові. Але Маша – єврейка. І ніхто, окрім Андрія, про це не знає.

ЗАГУБЛЕНІ, 9’

Режисер та автор сценарію: Світлана Шимко

Оператор-постановник: Світлана Шимко

Історія про загублені речі та загублених людей.

archive-photo

“УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ” - 2016

ЛАУРЕАТИ

СКАЖИ «КУКУРУДЗА!», 15’

Режисер та автор сценарію: Валерія Кальченко

Оператор-постановник: Ігор Іванько
У ролях: Марта Коссаковска, Марія Хомутова, Алла Сергійко

Що, якби Рокі Бальбоа був дівчиськом з Польщі, з дефектом мовлення та 152 см на зріст, котре мріє вступити до театрального університету в Києві? Знайомтесь, Вероніка Клешня, вона навчить як досягти успіху.

ЛЕБІДЬ, 4’

Режисер та автор сценарію: Олександр Даниленко

Жанр: анімаційний

Наші душі подібні до лебедів. Ми маємо тільки одне справжнє кохання у житті. І це кохання сильніше за відстань і час. Інколи навіть межа між світами не є перепоною для нього.

ДАВАЙ НЕ СЬОГОДНІ, 19’

Режисер: Христина Сиволап

Оператор-постановник: Діана Оліфірова
У ролях: Володимир Задніпровський, Алла Соколова

Дідусь Льоша та бабуся Христя вирішили померти в один день. Та в старого постійно знаходяться причини, аби відкласти цю подію. Стає зрозуміло: в голові діда зріє якийсь план. Йому доведеться піти на відчайдушні вчинки, аби втілити задумане в життя та переконати бабцю відкласти день спільної смерті.

АТРАКЦІОН, 8’

Режисер та автор сценарію: Олег Педан

Оператор-постановник: Ірина Сергеєва
Жанр: анімаційний

Життя – це гра, в якій може не бути другого шансу…

ВІОЛОНЧЕЛЬ, 23’

Режисер: Олеся Моргунець-Ісаєнко

Автор сценарію: Марина Степанська
Оператор-постановник: Сергій Стеценко
У ролях: Андрій Ісаєнко, Катерина Качан, Микола Боклан

Чоловік і жінка зустрічаються погожим осіннім днем серед кримського степу. Ця випадкова зустріч сталася внаслідок низки подій, про які ми дізнаємося тільки насамкінець їхньої подорожі.

ХТО ПІДСТАВИВ КІМА КУЗІНА?, 26’

Режисер та автор сценарію: Антоніо Лукіч

Оператор-постановник: Антон Борисюк

Кім Кузін – колись дуже відомий у СРСР персонаж. У 1974 році, він народився ювілейною 4-мільярдною людиною, та із самого свого народження став символом усіх дітей СРСР. У цьому документальному фільмі, ми намагаємося розшукати Кіма Кузіна сьогодні, та взяти у нього історичне інтерв’ю.

НЬ, І ЩО З ЦИМ РОБИТИ, 29’

Режисер: Мирослава Хорошун

Автор сценарію: Анна Костильова
Оператор-постановник: Микола Грозний, Сергій Крутько
У ролях: Наталія Лукеічева, Андрій Мостренко, Аліса Гур’єва, Олексій Тритенко, Андрій Середа
Жанр: комедія

Це історія про сильну жінку, яка хоче знайти баланс між кар’єрою і особистим життям. Та на жаль баланс між роботою і родиною зберегти дуже важко.

archive-photo

“УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ” - 2015

ЛАУРЕАТИ

ПРОСТІ РЕЧІ, 20’

Режисер та автор сценарію: Олександр Ратій

Оператор-постановник: Світлана Коваль
У ролях: Ніна Набокова, Андрій Лелюх, Ольга Білан, Марія Єремеєва, Сергій Тряшин

Історія дружби двох дівчат. Обом з яких вже трохи за 60. І одна з них до того ж нещодавно померла.

ЗАТИЧКА, 2’

Режисер та автор сценарію: Сія Тітова

Оператор-постановник: Сія Тітова

У кожної людини всередині є порожнина. Тільки кожен затикає її по-різному.

КРАМНИЦЯ СПІВОЧИХ ПТАШОК, 18’

Режисер та автор сценарію: Анатолій Лавренішин

Оператор-постановник: Сергій Сaломатін
У ролях: Тетяна Ляліна, Ярослава Кравченко, Олександр Щелущенко, Олексій Кузнєцов, Катя Chilly, Таня Гаврилюк, Володимир Канівець, Сергій Солопай, Андрій Ємець

У 1682 році під час своєї останньої подорожі до Османської імперії, Антуан Галлан занотував декілька історій, що розповів йому бродячий чернець. Невідомо чому, але вони так і не увійшли до славнозвісного видання «Тисяча і одна ніч». Минуло більше ніж 300 років, і анімаційна студія “Маркус Фільм” втілила одну з найфантастичніших історій зі збірки про принца Будуша та нарекла її «Крамниця співочих пташок».

ЛИСТОПАД, 21’

Режисер: Марія Кондакова

Оператор-постановник: Георгій Берідзе
У ролях: Уляна Данилюк, Володимир Бєляєв, Оксана Ільницька, Борис Георгієвський

Фільм розповідає історію двох чужих людей – двірничихи Валі та колишнього зека Колі. Випадкова зустріч двох самотностей, глибинний гуманістичний струмінь змінить назавжди їх, але не ту реальність, яка їх оточує.

ОБЛИЧЧЯ, 25’

Режисер: Нікон Романченко

Автор сценарію: Нікон Романченко, Анастасія Лисенко
Оператори-постановники: Нікон Романченко, Анастасія Лисенко
У ролях: учасники Революції Гідності

Відображення подій Майдану через обличчя людей, які були там.

І БОГ ЗРОБИВ КРОК У ПОРОЖНЕЧУ, 30’

Режисер: Заза Буадзе

Оператор-постановник: Сергій Борденюк
У ролях: Галина Корнєєва, Євген Свиридюк, Дмитро Суржиков

Всіма забуте село, в якому доживають свої дні двоє. Їх минуле – молодість, щасливе сімейне життя. Нині ж вони мають лише паркан, що розділяє їх двори; яблуня, що росте на межі і більше не приносить плоди; і «поштовий чайник» – єдиний спосіб спілкування.

archive-photo

«УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. ROMANTIQUE» - 2014

ЛАУРЕАТИ

СТЕЛЯТЬСЯ ТУМАНИ, 12’

Режисер та художник: Дмитро Лісенбарт

Мінімалістична анімація, виконана у чудовому народницькому стилі з використанням українських орнаментів, зорових образів, які відповідають сюжетній лінії однойменної композиції гурту «Юркеш», що супроводжує мультиплікаційну роботу. Про родове коріння, молодість та любов.

18+, 33’

Режисер: Роман Бровко

Оператор-постановник: Віктор Маляренко
У ролях: Т. Краснікова, А. Гирич, І. Грищенко, В. Зозуля, О. Замятін, В. Никитюк

19-річна героїня фільму намагається розпрощатися зі своєю незайманістю в угоду сучасним стереотипам, аби не бути «білою вороною» серед своїх однолітків. У цьому їй допомагає подруга, яка впевнена: «бути незайманою в дев’ятнадцять – підозріло та аномально».

НЕ МЕНШЕ 50 КГ, 12’

Режисер та автор сценарію: Марина Артеменко

Оператор-постановник: Іван Тимченко
У ролях: В. Кулік, В. Астахов, Я. Герус, І. Рождєственська, Р. Никоненко, Л. Липчук, Н. Радкевич, С. Бєсєдін

Щоб повстати проти стереотипів суспільства, Леся починає боротися з власною вагою – набирати кілограми. Бажання полегшити свою буденність супроводжується виникненням комічно-драматичних ситуацій на роботі, що врешті-решт допомагає героїні змінити своє ставлення до себе, до оточення і стати простішою.

КИСНЕВИЙ ГОЛОД, 7’

Режисер та автор сценарію: Анастасія Максимчук

Автор ідеї та оператор: Дмитро Петькун
У ролях: Д. Гамаля, А. Лисенко, В. Зубченко

Щоб вдихнути «свіже повітря» у довготривалі, сталі стосунки, освіжити відносини та повернути втрачену пристрасть, достатньо комусь одному зробити «перший крок» і вийти за рамки сірої буденності.

РУСАЛКА, 1’

Режисер, автор сценарію та художник: Олександр Бубнов

Русалка чи не русалка? Ось питання для печерного чоловіка та його подружки.

ДІВЧИНКА З РИБ’ЯЧИМ ХВОСТОМ, 14’

Режисер, автор сценарію та художник: Сергій Мельніченко

Сьогодні найжахливіший день вашого життя! І нікому в світі не було гірше ніж вам. Все почалося з того, що ви хотіли подивитися яскраву книжку з малюнками, а чому улюблена мамина ваза розбилася саме в цей час, ви й гадки не маєте.

ПОМИН, 24’

Режисер: Ірина Цілик

Оператор: Олена Чеховська
У ролях: Тома Вашкевічюте, Геннадій Попенко, Олександр Ігнатуша, Іва Могильник, Ніна Набока

Продавати батьківський дім справа не проста й болісна … Героїня фільму з нареченим їдуть на хутір, аби завершити справи з продажу дідового будинку, що дістався їй у спадок. Рідний край навіває на дівчину ностальгічні спогади про дитинство, які в свою чергу дають відповіді на гнітючі питання щодо її майбутнього.

archive-photo

“УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ” - 2013

ЛАУРЕАТИ

УРОКИ УКРАЇНСЬКОЇ, 2012, 30’

Режисер: Руслан Батицький

Оператор: Віктор Черкасов
В ролях: Дмитро Ярошенко, Віктор Марвін, Анна Сергєєва, Євген Сосновський

Дрімотну німоту деградованого шахтарського містечка порушує поява молодої вчительки. Між нею та хлопцем-шахтарем спалахує почуття. У місцевих молодиків, що збиваються в зграю навколо найсильнішого, це викликає тваринну агресію та лють. В боротьбі з інакшістю зло набуває пишних барокових форм…

ДОРОГА, 2012, 21′

Режисер: Максим Ксєнда

Оператор: Володимир Ігорович Іванов
В ролях: Євгеній Герасименко, Євгеній Єфремов, Світлана Штанько, Віктор Глушков

Розлученим батькам байдуже до сина-підлітка. На спір він вирушає в інше місто. На небезпечному шляху до батька, для якого син є тягарем, хлопець вперше зустрічає когось, хто готовий зазирнути в його очі. Це дає йому розуміння життя і визначає його майбутній шлях – маленька людина починає відкривати великий світ.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, 2012, 15’

Режисер: Антоніна Ноябрьова

Оператор: Сергей Михальчук.
В ролях: Євген Бушмакін, Олег Шевцов, Дмитро Кіфяк, Євген Кожаєв, Віталій Матвієнко, Вадим Лісняков

День незалежності очима молодих і неприкаяних жителів українських спальних районів. Трагікомічна історія нездатності усвідомити власну свободу на тлі занепалих цінностей попередніх поколінь.

БОРОДА, 2012, 25’

Режисер: Дмитро Сухолиткий-Собчук

Оператор: Сергій Крутько
В ролях: Зіновій Симчич, Марія Романова, Джільберто Форті, Микола Гоменюк, Євген Зелінський
Продюсери: Архаус Трафік, Ігор Савиченко.
Фільм входить до альманаху “Україно, гудбай”.

Старий чоловік доживає віку наодинці в пустому селі. Його називають Бородою. Він місцевий дивак. Донька живе за кордоном: вона вийшла заміж за іноземця. Раз на рік вона приїздить… Аби здійснити ритуал великої любові.

ГАМБУРГ, 2011, 6′

Режисер: Володимир Тихий

Оператор: Михайло Марков
В ролях: Тарас Денисенко, Ольга Артеменко, Гордій-Михайло Денисенко, Ольга Туранська, Костянтин Жарков
Продюсери: Архаус Трафік, Ігор Савиченко.
Фільм входить до альманаху “Україно, гудбай”.

Усе своє свідоме життя Ігор хотів жити в цивілізованому світі. Не знаючи, як виборсатись із трясовиння біднів він вирішує органічно долучитись до солодкого життя…

ДІАЛОГ НА САМОТІ, 2011, 6′

Режисер: Юлія Райнветер

В ролях: Катерина Мажуль, Сергій Болотаєв

Часом, щоб дізнатися більше – варто просто помовчати.

МІЖ ДВАДЦЯТОЮ ТА ОПІВНОЧІ, 2012, 6′

Режисер: Денис Сполітак

В ролях: Кирило Шибут, Олена Потьомкіна, Ілля Пелюк, Олена Борозенець, Олександр Піскунов, Олена Борозенець

Клінічна історія дорослішання. Ставати собою в пошуках себе. Між 20 й опівночі – між віком і часом.

Заявка на отримання фільмів УНХ 2021 для показу

    [select* type «Ексклюзив / Неексклюзив», «Кіно», «Загальнодоступне комерційне відео», «Інше»]