top-100-film
32

Я та інші

Режисер:

Фелікс Соболєв

Сценарист:

Юрій Аліков

Оператор:

Леонід Прядкін

Рік створення:

1971

Студія:

УРСР, Київнаукфільм

Хронометраж:

48 хв

Документальний фільм, який складається зі зйомок семи реальних психологічних експериментів, які проводить психолог Валерія Мухіна. Дикторський голос за кадром коментує хід експерименту та реакцію людей. Всі вони показують те, як легко людина піддається впливу інших, додумує те, чого не запам’ятала та саму проблему суб’єктивного сприйняття.

Революційний фільм, який вивів науково-популярне кіно на інший щабель,  показавши, що подібний кінематограф може бути цікавий не лише професіоналам та науковцям, але й звичайним глядачам. Ідея стрічки виникла під впливом досліджень американського психолого Соломона Аша. В 50-х роках разом з колегами він провів серію експериментів, метою яких було дослідження впливу групи на поведінку індивіда. Ці досліди довели, що в людських групах перш за все панує конформізм.

Соболєв з колегами планували спростувати це припущені та показати, що радянські люди куди більш незалежні в своїх думках. Проте їх експеримент прийшов майже до того ж висновку, що й дослідження їх колег, вкотре довівши, що люди за своєю натурою є конформістами.

МОНТАЖНІ ЛИСТИ