top-100-film
57

Сім кроків за обрій

Режисер:

Фелікс Соболєв

Сценарист:

Євген Загданський

Оператор:

Леонід Прядкін

Рік створення:

1968

Студія:

УРСР, Київнаучфільм

Хронометраж:

69 хв

Один із найбільш відомих науково-популярних фільмів, який став справжньою сенсацію в радянському прокаті. Стрічка досліджує межі можливостей людського мозку, творчих та сенсорних здібностей, демонструючи це на реальних прикладах та експериментах, що були проведені безпосередньо перед кінокамерою.

Так у фільмі з’являються лічильник-феномен Івани Шелушков, який міг називати корінь різних ступенів з багатозначних чисел. Борис Дрожін – людина, яка нібито володіла телепатичними та сенсорними здібностями. Гросмейстер, чемпіон світу з шахів Михайло Таль, який дає в фільмі сеанс одночасної гри на десяти дошках наосліп. Гіпнотизер Володимир Райков, який за допомогою гіпнозу домагається «вивільнення» потенційних можливостей в учасників експерименту.

Демонстрація подібного в кінотеатрах було небаченою на той час подією. Як взагалі і весь кінематограф Фелікса Соболєва – людини, яка зуміла зробити з до толі не особливо престижного науково-популярного кіно справжнє кіномистецтво, що викликало захоплення. Не дивно, що фільми Соболєва відразу були помічені й в Європі. Вони були показані на десятках престижних кінофестивалях, що зробило з режисера ще за життя легенду науково-популярного кіно.

Монтажні листи