Цикл показів Дивне Химерне Фантастичне отримав премію «Кіноколо»
Кінознавці Довженко-Центру Станіслав Битюцький, Альона Пензій та Олександр Телюк на врученні п’ятої Національної премії кінокритиків «Кіноколо» отримали нагороду «За досягнення» за цикл показів «Дивне, химерне, фантастичне».
«Дивне химерне фантастичне» розкриває приховані сторінки українського кіно, але і включає в себе класику. Об’єднує всі ці фільми тема містичного або фантастичного.
«Це фільми, які часто знімалися всупереч всьому. Проте це фільми, які сьогодні дозволяють поглянути на нашу реальність під іншим кутом. Це історії, які щонайкраще говорять про неймовірну уяву українських авторів та авторок. А разом з цим і про багатство та приховані сторінки українського кіно», – каже Станіслав Битюцький.
Програма «Дивне, химерне, фантастичне»:
– «Оберіг» (1990) Миколи Рашеєва
– «Вечір на Івана Купала» (1968) Юрія Іллєнка
– «Голос трави» (1992) Наталі Мотузко
– «Серед сірого каміння» (1988) Кіри Муратової
– «Чорна курка, або Підземні жителі» (1981) Віктора Греся
– «Людина К» (1992) Сергія Рахманіна
– «Майська ніч» (1940) Мікалая Садковіча
Кінознавці відмітили, що премію отримав увесь колектив Довженко-Центр, адже без злагодженої роботи «Дивне, химерне, фантастичне» не вдалося би реалізувати.
Премія «За досягнення» вручається українським авторам робіт про українське чи зарубіжне кіно, а також зарубіжним авторам робіт про українське кіно — кінокритикам, кінознавцям, журналістам, кураторам, блогерам тощо.
Пишаємося бути серед номінантів цього року, серед яких:
- Дарія Бадьйор за серію статей Why We Need a Post-Colonial Lens to Look at Ukraine and Russia; Selbstkritik vergeblich gesucht: Die leidige Rolle der russischen Intellektuellen; Cannes Film Festival: We need to talk about the influence of Russian culture;
- Микита Лиськов за телеграм-канал «АнімаціЯ» та серію робіт Putler kaput!;
- Сергій Тримбач за книги «Іван Миколайчук. Містерії долі», «Богдан Ступка. Метаморфози».