KINO42: Кінопоказ «Людина К»

Сьомий показ із циклу Дивне Химерне Фантастичне в кінотеатрі-укритті KINO42.

Вільна екранізація щоденникових записів Франца Кафки. Головний герой фільму – відомий літератор, якого всі вважають за генія. Проте за маскою завжди задумливого й усміхненого обличчя приховується нещасливець зі своїми демонами, страхами, творчими муками, постійним пізнанням себе, оточуючого світу, вічний чужинець, приречений на самотність серед людей, який відчуває себе як Іншого.

«Людина К» (1992) – дебютний фільм Сергія Рахманіна, одного з найбільш самобутніх режисерів, які працювали в 1990-х на Одеській кіностудії. Розпочавши свою творчу біографію як театральний режисер, наприкінці 1970-х Рахманін доволі тісно спілкувався з Андрєєм Тарковським і став на певний час одним із його найбільш відданих послідовників. Тож не дивно, що двом першим – і на сьогодні єдиним – повнометражним стрічкам Рахманіна, як і кінематографу Тарковського, притаманний неквапливий ритм, монохромність, чисельні алюзії до живопису й екзистенційні пошуки місця людини у сучасному світі. Особлива поетичність Рахманіна однак більш спрямований до готичного та містичного.

Художнім керівником “Людини К” був режисер Віллен Новак, який запропонував першу назву стрічки – «Громадянин К», згодом змінену на більш кафкіанську. Кіра Муратова відзначала неймовірну захопленість Рахманіна фактурою. 

За рік Рахманін зніме свій наступний повнометражний фільм «Другий», після чого надовго зникне з кіно, перебравшись до Аргентини. Там більше двадцяти років він плекатиме ідею свого найбільш масштабного фільму «Іхтіандр», вільної екранізації роману «Людина-амфібія» Алєксандра Бєляєва.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФІЛЬМ

ЛЮДИНА К / ЧЕЛОВЕК К
1992, Україна, ТО «Одеса», Одеська кіностудія, 86 хв.
Режисер: Сергій Рахманін
Сценарист: Сергій Рахманін
Оператор: Віталій Соколов-Олександров
Продюсери: Борис Бальчінос, Олександр Бурко
Композитор: Анатолій Дергачов
У ролях: Ніколай Кочеґаров, Любомірас Лауцявічус, Єлєна Кондулайнен, Ґєннадій Мітрофанов

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ