Укранімафільм

Укранімафільм – одна з шести історичних кіностудій України та головна кіновиробнича база в історії української анімації. Студія існувала у вигляді Творчого об’єднання художньої анімації на студії Київнаукфільм (1959-1991) та державної кіностудії (1991-2019).

Загалом кіностудія створила майже 400 анімаційних фільмів, значну частину з яких було відзначено призами та дипломами на державних та міжнародних кінофестивалях. Українська кінематографія завдячує Укранімафільму легендарними мультфільмами, на яких зросло кілька поколінь дітей: «Як козаки…» (1967-1995), «Пригоди Капітана Врунгеля» (1979), «Острів скарбів» (1986), «Капітошка» (1980), «Лікар Айболить» (1985), «Пригоди Петрика П’яточкіна» (1984) та ін.

Після розквіту української анімації у 1980-х, вона поступово почала згортати свою діяльність через брак коштів, а її ключові фахівці поповнили команди провідних анімаційних студій світу. У 2000-х корпуси Укранімафільм здавалися в оренду, а студія намагалася адаптуватися до ринкових умов та продюсерської моделі управління виробництвом анімації.

30 червня 2019 року Укранімафільм увійшов до складу Довженко-Центру згідно з Наказом Міністерства культури України від 29.03.2019 №256 «Про реорганізацію Державного підприємства «Українська кіностудія анімаційних фільмів»».

Реорганізація Укранімафільму шляхом приєднання студії до Довженко-Центру гарантувала збереження спадщини студії та стала одним зі способів недопущення її банкрутства та повної ліквідації в умовах відсутності державного фінансування.

Довженко-Центр взяв на себе зобов’язання зберігати, досліджувати та популяризувати мультфільми студії. А її унікальні архіви та апарати отримали належні умови зберігання в фондах Кіноархіву та Музею кіно. Довженко-Центр також став правонаступником всіх майнових та немайнових прав Укранімафільму.

ПРО КОЛЕКЦІЮ

Укранімафільм – фундаментальна та одна з найповніших у світі колекцій української мультиплікації, історія якої налічує майже сотню років. Анімація народжувалася як допоміжний прийом при створенні німого кіно. Поступово ж амбіції мультиплікаторів вийшли за межі малювання рухомих інтертитрів, рекламних роликів та анімованої інфографіки: мультиплікація із технології стала мистецтвом.

Однією з найяскравіших сторінок української анімації є історія цеху мультиплікації при Київській студії науково-популярних фільмів (Київнаукфільм), створеного у 1959 році та перейменованого на «УкрАнімаФільм» після здобуття Україною незалежності. Мультфільми цієї студії відомі і дітям і дорослим, як в Україні, так і за її межами. Це і епічні «Як козаки…» (1967-1995) та «Енеїда» (1991) Володимира Дахна, гостросюжетні «Острів скарбів» (1986) та «Пригоди Капітана Врунгеля» (1979) Давида Черкаського, метафоричні медитації Євгена Сивоконя. А ще: Перець, Аліса, Капітошка та багато, багато інших героїв із дивовижного світу дитячих фантазій та мрій.

Шукайте фільми Укранімафільму в Дистрибуційному каталозі.

ЗНАЙТИ ФІЛЬМ

Повний каталог фільмів, плакатів та кінодокументів Довженко-Центру