top-100-film
37-38

Вулкан

Режисер:

Роман Бондарчук

Сценарист:

Роман Бондарчук, Дарина Аверченко, Алла Тютюнник

Оператор:

Вадим Ільков

У ролях:

Сергій Степанський, Віктор Жданов, Христина Дейлик, Тамара Соценко

Рік створення:

2018

Студія:

Україна, Татофільм, ГО «Південь», elemag pictures GmbH

Хронометраж:

106 хв

Після цілого ряду дивних збігів, перекладач ОБСЄ на ім’я Лукас, опиняється в південноукраїнському місті Берислав. Там він стає мимовільним гостем місцевого чоловіка Вови та зіштовхується з абсолютно новим всесвітом, у якому життя здається повністю відірваним від будь-якого звичного укладу. Незважаючи різне світосприйняття, Лукас поступово зближається з Вовою та його дочкою Марушкою, що стає для нього ще й можливістю пошуків давно загубленого щастя.

«Вулкан» – дебют в ігровому кіно документаліста Романа Бондарчука. Спочатку Бондарчук планував створити документальний фільм про рідний край, де в центрі сюжету мало бути спостереження за життям місцевого жителя Володимира. Проте поступово на цю історію почали наслаюватися чисельні розповіді інших жителів краю, а Бондарчук вирішив зробити з цього ігрове кіно, де поруч з документальними замальовками важливе місце посів би магічний реалізм та абсурдизм. Так вийшла доволі особиста стрічка, в якій відчувається велика любов до рідного краю і яка, разом з тим, органічно продовжує поетичні традиції українського кіно, закладені ще Довженком.

Головну роль у фільмі зіграв непрофесійний актор, давній приятель режисера відомий український звукорежисер Сергій Степанський. Прем’єра стрічки відбулася на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де фільм брав участь в конкурсній програмі «На схід від Заходу». В Україні фільм вперше побачили на Одеському кінофестивалі. Сам же режисер за свою роботу згодом був удостоєний національної премії імені Тараса Шевченка.