top-100-film
4

Плем’я

Режисер:

Мирослав Слабошпицький

Сценарист:

Мирослав Слабошпицький

Оператор:

Валентин Васянович

У ролях:

Григорій Фесенко, Яна Новикова, Роза Бабій, Олександр Дзядевич, Олександр Осадчий, Іван Тишко, Олександр Сидельников, Олександр Паніван

Рік створення:

2014

Студія:

Україна, Garmata Film Production

Хронометраж:

132 хв.

Хлопець на ім’я Сергій прибуває до інтернату для людей з вадами слуху та одразу знайомиться з представниками кримінальної організації «Плем’я», до якої входять мешканці інтернату та вчитель праці. Пройшовши низку випробувань, Сергій стає частиною банди, і доволі скоро його призначають сутенером місцевої вихованки Ані, яка підробляє проституцією. Хлопець закохується в дівчину, намагаючись врятувати її від подальшого секс-рабства.

Сценарій фільму заснований на спогадах самого режисера. В дитинстві Мирослав Слабошпицький вчився у київській школі №186, навпроти якої був розташований інтернат для дітей із вадами слуху. Учні якої цих шкіл часто билися між собою. В 2010-му році Слабошпицький вперше звернеться до розповіді про молодих людей з вадами слуху у короткометражці «Глухота». Її прем’єра відбулася на Берлінському кінофестивалі, і саме з неї в подальшому й виросте дебютний повний метр режисера.

«Плем’я» майстерно продовжує традиції фестивального східноєвропейського кіно 2000-х, а режисер явно надихається знаковими фільмами румунського, угорського і інших кінематографій, додаючи до цього свій власний досвід та свій погляд на кіно.

Врешті решт прем’єра фільму відбулася в рамках програми «Тиждень критики» Канського кінофестивалю, де стрічка здобула о+66+6дразу три нагороди. Після «Плем’я» було показано на десятках престижних фестивалях. Фільм Слабошпицького також увійшов до чисельних списків кращих фільмів року. Зайняв серед іншого восьме місце в річному ТОПі авторитетного видання Sight & Sound та став одним з найбільш знакових та обговорюваних фільмів в новітній історії українського кіно. Одна з важливих особливостей фільму полягає в тому, що в ньому говорять виключно мовою жестів, що дало змогу деяким вітчизняним критикам назвати стрічку повністю німою та новаторською для нашого кінематографа.

МОНТАЖНІ ЛИСТИ