Нова кінопрограма: Юне, щире, бунтівне

Програма показів «Юне, щире, бунтівне» – це фільми про перехід від дитячого в юнацький вік чи з юнацтва в доросле життя – популярний напрям, який представлений в кінематографі в різноманітних жанрах від казок до мелодрам про перше кохання й серйозних соціальних драм.

Програма якнайкраще проілюструє еволюцію теми дорослішання в історії українського кіно протягом ста років. Деякі з цих фільмів колись були хітами, деякі пройшли не поміченими й досі так і не отримали свого глядача. Проте всі вони є важливою частиною нашої історії – кінематографічної та соціально-політичної.

Враховуючи успіх попередніх кінопрограм Довженко-Центру, де досліджувалося українське жанрове кіно – спочатку містичне (в програмі «Дивне, химерне, фантастичне»), потім комедії (в програмі «Історія української комедії») та мелодрами (в програмі «Ніжне, пристрасне, палке»), показ фільмів про так званий жанр coming-of-age story є вкрай важливим та логічним наступним кроком в популяризації українського кіно та відкритті його маловідомих сторінок.

Програма створена у партнерстві з кіностудією ім. Олександра Довженка та кінотеатром-укриттям KINO42.

В ілюстрації новини використаний кадр з фільму «Маленький шкільний оркестр» Миколи Рашеєва та Олександра Муратова.