Нова кінопрограма: Ніжне, пристрасне, палке

У січні 2023 року в київському кінотеатрі-укритті KINO42 Довженко-Центр розпочинає кінопрограму «Ніжне, пристрасне, палке», що розкриває історію української мелодрами.

Мелодрама – один з найпопулярніших жанрів в історії. Саме з пригодницьких та любовних історій починалося жанрове кіно, а екранні історії про любов приваблювали глядачів по всьому світу своєю універсальністю та зрозумілістю кожному.

В українському кіно мелодрама існувала ще з 1910 років, а однією з наших перших зірок була Віра Холодна – виконавиця головних ролей, яка була королевою мелодрами.

З тих пір жанр мелодрами постійно змінювався, проте незмінними залишалися історії романтичних стосунків в різних часових та просторових декораціях.

У нашій програмі ми покажемо ряд знакових українських ігрових та анімаційних фільмів ХХ століття, які найкраще показують еволюцію української мелодрами. Деякі з цих фільмів колись були хітами, деякі пройшли не поміченими й досі так і не отримали свого глядача. Проте всі вони є важливою частиною нашої історії – кінематографічної та соціально-політичної.

Враховуючи успіх попередніх кінопрограм Довженко-Центру, де досліджувалося українське жанрове кіно – спочатку містичне (в програмі «Дивне, химерне, фантастичне»), а потім комедійне (в програмі «Історія української комедії» на Київському тижні критики) – та їх успіх у глядача, показ програми українських мелодрам є вкрай важливим та логічним наступним кроком в популяризації українського кіно та відкритті його маловідомих сторінок.

Кожному фільму передуватиме вступна лекція кінознавців, копії фільмів буде видано Фільмофондом, а стрічки «Ніагара», «Які ж були ми молоді», «Весна на Зарічній вулиці» і «Така пізня, така тепла осінь», а також анімаційні фільми «Кримська легенда», «Біла арена», «Осінній вальс», «Лісова пісня», «Тополя», «Секрет приворотного зілля» буде відскановано лабараторією Довженко-Центру.

Сеанс кожного фільму відбудеться в кінотеатрі-укритті «Кіно42», щоб його в безпечній обстановці могла подивитися якомога більша аудиторія. 

Фільми програми: