Кінолекторій: Олександр Довженко. Пророк і дзеркало

Кінорежисер Олександр Довженко мав чимало ознак носія месіанських комплексів, що не могло не позначитися на його творчості. У фокусі  фільмової трилогії  «Звенигора», «Арсенал», «Земля» – образ більшовицького місіонера, що прагне перебудувати навколишній світ.

Разом з тим його месійна активність обмежена Українським Космосом, у чиє дзеркало він мусить споглядати. Опісля входження кінорежисера до кола придворних митців диктатора Йосипа Сталіна (середина 1930-х років) месійні рефлексії Довженка увиразнюються.

Війна, з наступною окупацією території України і нової фази поневолення українців витворюють нову історичну рамку для дзеркала, яке продовжує контролювати світовідчуття митця…

Про лектора

Сергій Тримбач – кінознавець, кінокритик, кіносценарист, педагог, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології імені М.Рильського НАН України, голова Національної спілки кінематографістів України (НСКУ, 2009-2016), нині заступник голови НСКУ.

——————————

Це третя подія лекторію «Як перестати боятися і полюбити українське кіно», яка відбувається за підтримки Громадської організації «Музей сучасного мистецтва» / MOCA NGO (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation щодо підтримки української культури в умовах війни через втілення значущих кураторських проєктів.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ