Лекторій «Як перестати боятися і полюбити українське кіно»

Чому досі ми так мало знаємо про історію українського кіно? Чому лише зараз почали цікавитися ним? Коли українське кіно переживало свої найкращі часи? Чому кожен бум завершувався трагічно та скільки взагалі було нових хвиль в нашому кіно?

«Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно» — це унікальна можливість почути про історію українського кіно від провідних кінознавчинь та кінознавців.

Це масштабний лекторій, організований Довженко-Центром за підтримки Громадської організації «Музей сучасного мистецтва» / MOCA NGO (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation щодо підтримки української культури в умовах війни через втілення значущих кураторських проєктів.

Цим лекторієм ми будемо відкривати маловідомі сторінки нашого кіно, розвінчувати міфи та відповідати на запитання, які давно потребували відповіді.

У цій подорожі ми звернемося до відомих періодів нашого кіно 20-х та 60-х, поговоримо про зв’язок між різними видами мистецтв. Поговоримо про історію української анімації та документального кіно. дізнаємося про покоління 80-х та 90-х. перенесемося в 2000-і, та спробуємо дослідити кіно після 2014 року.

Так, крок за кроком, через кіно ми поглянемо на всю історію ХХ століття, а через історію — зможемо краще зрозуміти наше кіно. Адже з’явившись в кінці XIX століття, кіно, як ключове візуальне медіа, стало ідеальним дзеркалом наступних ста років нашої історії — періоду, в який вмістилося так багато складних сторінок, і в якому легко відшукати витоки сьогоднішніх подій.

Серед запрошених лекторок та лекторів: Дарія Бадьйор, Сергій Тримбач, Лук’ян Галкін, Володимир Войтенко, Алекс Малишенко, Міла Новікова, Марина Скирда та кінознавці і кінознавчині Довженко-Центру Олександр Телюк, Альона Пензій, Станіслав Битюцький.

Лекції:

09 березня – лекція Олександра Телюка «Між війною та війною. Наративи українського кіно 1930–х».

16 березня – лекція Марини Скирди «Кінематограф і образотворче мистецтво 1920-х років»

23 березня – лекція Сергія Тримбача «Олександр Довженко. Пророк і дзеркало»

30 березня – лекція Альони Пензій «Анімаційне задзеркалля: зародження та розвиток української анімації»

06 квітня – лекція Лук’яна Галкіна «Українське поетичне кіно. Ренесанс на виріст»

13 квітня – лекція Людмили Новікової «Кінематограф 1980-х. На перехресті ідентичностей»

20 квітня – лекція Станіслава Битюцького «Покоління, якого не було: Історія українського кіно 1990-х»

27 квітня – лекція Володимира Войтенка «Глухота: Історія українського кіно 2000-х»

04 травня – лекція Алекса Малишенка «Проблеми росту. Українське кіно після 2014-го»

11 травня – лекція Дарії Бадьйор «Українське кіно, яке може (не) відбутися»