Довженко-Центр ініціює обговорення шляхів виходу із кризи

Колектив Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка» звернувся до Кабінету міністрів, Міністерства культури та інформаційної політики, а також профільних комітетів уряду й парламенту, з метою розв’язання кризи, спричиненої сумнівними управлінськими рішеннями органу управління підприємства — Державного агентства України з питань кіно.

Ми ініціюємо зустріч із представниками державних органів та представниками і представницями професійної сфери для обговорення наступних кроків виходу з кризової ситуації:

  1. Створення робочої групи із залученням фахівців Міністерства культури та інформаційної політики та Довженко-Центру з розробки положення про Державний фонд фільмів України та закріплення за Національним центром Олександра Довженка функції Державного фонду фільмів.
  2. Офіційне надання статусу «національний» – відповідно до Положення про національний заклад (установу) України;
  3. Погодження й затвердження фінансового плану підприємства на 2023 рік, з урахуванням функцій збереження національної кіноспадщини, покладених державою на Довженко-Центр, і державних гарантій у галузі охорони культурної спадщини;
  4. Укладення контракту з двічі переможницею конкурсів на посаду керівника Довженко-Центру 2021 та 2023 років і затвердження програми розвитку інституції, що була представлена на конкурсі;
  5. Включення Довженко-Центру до урядових та міжнародних програм захисту і підтримки культурної спадщини;
  6. Оскільки внаслідок перебування Довженко-Центру у підпорядкуванні Держкіно та неефективного управління показники фінансово-господарської діяльності підприємства погіршилися, а інституція опинилася в загрозливому становищі, – повернення Довженко-Центру до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України.

Ми просимо вищезазначені органи державного управління повідомити про їхнє рішення та можливі дати проведення зустрічі.

Фото на обкладинці новини авторства Андрія Бойка.