Кінолекторій: Кінематограф і образотворче мистецтво 1920-х років

Кіно і образотворче мистецтво мають спільну основу – картинку, отже має бути і дещо спільне у способі побудови цієї картинки, щось, що віддзеркалює стиль і дух певної епохи, особливо такої яскравої, як українські авангардні 1920-ті роки. 

Ця широка тема потребує цілої книги, тому під час лекції зосередимося лише на деяких фільмах і мистецьких творах. Також у фокусі нашого зацікавлення опиниться кіноплакат – явище, що існує на перетині кіно і графіки. 

Спробуємо дослідити різнобарвні мистецькі течії, побачити, чи перетиналися уявлення кінематографістів і художників про простір і час, чи говорили вони однією художньою мовою. 

Про лектора:

Марина Скирда – головний мистецтвознавець Музею кіно Національного центру Олександра Довженка, фахівець в галузі теорії мистецтва і психології сприйняття.

——————————

Це друга подія лекторію «Як перестати боятися і полюбити українське кіно», яка відбувається за підтримки Громадської організації «Музей сучасного мистецтва» / MOCA NGO (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation щодо підтримки української культури в умовах війни через втілення значущих кураторських проєктів.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ