ЗВЕРНЕННЯ КОЛЕКТИВУ ДО УРЯДУ

Справою честі для України є мати власний фонд фільмів, де кожен українець зможе пізнавати і ростити власну ідентичність та суб’єктність ー через кіно. Довженко-Центр виконує всі функції фонду фільмів вже 28 років, цей статус важливо за ним визнати законодавчо. Це не лише питання історії та культурної спадщини, це питання національної безпеки та майбутнього українського суспільства.
Бурхлива реакція спільноти на рішення про «реорганізацію» демонструє розуміння нею цінності Довженко-Центру та визнання ефективності нашої діяльності на благо суспільства.
Колектив Національного центру Олександра Довженка звертається до Вас за підтримкою, оскільки ситуація виходить за межі кіногалузі і потребує втручання вищого рівня.
Ми наполягаємо на:
✔ Скасуванні наказу Державного агентства України з питань кіно № 100 від 05.08.2022 про реорганізацію та передачу повноважень ДП «Національний центр Олександра Довженка»,
а також вважаємо рішеннями, час яких настав:
✔ Визнати за Довженко-Центром статус Національного фонду фільмів, що убезпечить цілісність і неподільність колекції ー фільмофонду, кіноархіву та музею, та її значення як національного культурного надбання, та привести у відповідність нормативно-правову базу, визначену ст. 17 «Закону про кінематографію».
✔ Надати Довженко-Центру статус «національного», оскільки колекція Довженко-Центру за значенням та обсягом дорівнює колекціям Національного художнього музею України, Національного музею історії України, Національної бібліотеки України імені В. Вернадського і є найбільшою в світі збіркою творів українського кіномистецтва.
✔ Розглянути зміну організаційно-правової форми ー із державного підприємства на державне некомерційне підприємство (non-profit enterprise), яке діє в гуманітарній сфері, та привести у відповідність із законодавством.
З метою забезпечення прозорості та фахової, обґрунтованої реалізації реформ просимо:
✔ Зобов’язати Державне агентство України з питань кіно оприлюднити аналітику проблематики, стратегію змін і розвитку кіногалузі та всіх підпорядкованих організацій.
Повний текст листа: