zemlya-v-k-nopanoram-.jpg

“ЗЕМЛЯ” В КІНОПАНОРАМІ

11 вересня у київському кінотеатрі “Кінопанорама” відбудеться показ реставрованої версії фільму “Земля” Олександра Довженка, приурочений до 119-го ювілею з дня народження режисера. Фільм демонструватиметься з музичним супроводом від гурту ДахаБраха (в записі), створеним на замовлення Національного центру Олександра Довженка.

Прем’єра відреставрованої версії “Землі” з новим саундтреком відбулася на Одеському МКФ 21 липня 2012 року. Відтоді проект розпочав ходу міжнародними кінофестивалями: в жовтні 2012 його було показано в рамках відкриття Міжнародного фестивалю ГОГОЛЬfest, в лютому 2013 – в рамках українського прийому під час Берлінського МКФ, в квітні – на МКФ CPH PIX в Копенгагені, в червні – 12-му міжнародному кінофестивалі в Трансильванії.

У світі Довженкову “ЗЕМЛЮ” поряд з “Панцерником Потьомкіним” Сергія Ейзенштейна та “Людиною з кіноапаратом” Дзиґи Вертова здебільшого включають до трійки найвидатніших фільмів радянського німого кінематографа. На міжнародному референдумі кінокритиків у Брюсселі в 1958 році “ЗЕМЛЮ” було названо серед 12 найвизначніших стрічок світового кіно.

ДахаБраха – найвідоміша українська група в категорії world music – прославилася завдяки неповторній сценічній атмосфері етно-хаосу. Театральний квартет співаків-мультиінструменталістів експериментує з українськими народними мелодіями і ритмами, східноєвропейськими та західноазійськими мотивами, доповнюючи автентичні народні елементи мінімалістичними прийомами.

Показ відбудеться 11 вересня о 19.00. Вхід вільний.