zemlya-dovzhenka-u-kopengagen-.jpg

“ЗЕМЛЯ” ДОВЖЕНКА У КОПЕНГАГЕНІ

6 грудня у Копенгагені покажуть відреставровану Довженко-Центром “Землю” (1930) О. Довженка у живому музичному супроводі від відомого німецького піаніста Томаса Лена (Thomas Lehn).

Музичний кіноперформанс відбудеться о 18:48 у копенгагенській сінематеці (Cinemateket).

ЗЕМЛЯ (1930)

Режисер: Олександр Довженко

Сценарист: Олександр Довженко

Оператор: Данило Демуцький

Художник: Василь Кричевський (мол.)

У ролях: Семен Свашенко, Степан Шкурат, Юлія Солнцева, Єлєна Максімова, ВладімірМіхайлов, Микола Надемський, Петро Масоха.

“Земля” – найвідоміший український фільм, визнаний шедевром світового кіномистецтва.

Глорифікована в Україні після смерті Довженка авангардистська стрічка, заборонена через 9 днів після виходу в прокат, породила чи не найбільшу кількість контроверсійних тлумачень.

Сповнена ліричного пантеїзму й водночас утопічної екзальтації, вона продемонструвала всю неоднозначність українського цивілізаційного вибору 1920-х, кульмінацією якого стала драматична колективізація.  

Олександр Довженко – чи не найвизначніша – й водночас найконтроверсійніша – постать української культури радянської доби. В своїй творчості він розробив політичний і культурний проект України, далекий від догматичного комунізму: в цьому – умовно авангардистському – проекті парадоксальним чином поєднувались футуризм і традиціоналізм, утопізм і консерватизм. Здатність мислити міфологічно, позачасово, обіймаючи цілі історичні епохи й асоціюючись із власним народом, робить Довженка постаттю цілком героїчною. 

Новий музичний супровід для “Землi” на живо представить німецький музикант і композитор Томас Лен (Thomas Lehn), що працює у вільній імпровізації та сучасній музиці.

У музичному світі піаніст Лен відомий співпрацею із такимим музикантами, як Марк Шміклер, Кіт Роу, Джон Батчер, Філ Мінтон, Філ Даррант, Раду Малфатті, Аксель Дорнер, Кор Фюлер, Джеррі Хемінгуей та Енді Моуром з The Ex та іншими. Він є учасником електронного оркестру M.I.M.E.O. .

Стрічку представить редактор кінопрограми Расмус Брендструп (Rasmus Brendstrup).

Facebook-подія: www.facebook.com/events/350332148726345/