zb-rnik-k-nematograf-chna-rev-z-ya-donbasu-v-d-tsentru-dovzhenka.jpg

ЗБІРНИК “КІНЕМАТОГРАФІЧНА РЕВІЗІЯ ДОНБАСУ” ВІД ЦЕНТРУ ДОВЖЕНКА

Національний центр Олександра Довженка готує нову публікацію – збірник статей “Кінематографічна ревізія Донбасу”.

Ця книга стане першим сучасним дослідженням кінематографу пов’язаного з темою Донецької та Луганської області. Приводом до такої теми є не лише підвищений суспільний інтерес цих областей у зв’язку з війною в Україні, але і певний брак науково-популярних робіт на тему культурних особливостей цього краю, особливо робіт, які б брали до уваги тему кіно.

Основною гіпотезою дослідження стане думка про те, що навіть в умовах асимільованого в радянський простір досвіду Донбас був унікальною частиною українського культурного тіла.

Дослідження має на меті описати масив українських радянських фільмів локацією для яких були Донецька та Луганська області; дослідити репрезентацію Донбасу в рамках радянських ідеологічних матриць; виявити за допомогою кіно процеси конструювання провідних ідентичностей Донбаського регіону.

Деталями підготовки видання “Кінематографічна ревізія Донбасу”, а також своїми спостереженнями про те, як же було представлено Донбас в кіно з Громадським радіо поділився один з авторів майбутньої збірки, кінознавець Центру Довженка, Олександр Телюк. 

Послухати випуск можна за наступним посиланням:

http://hromadskeradio.org/donbas/o-donbasse-nado-snimat-kritichnye-no-bez-stereotipov-filmy-kinokritik