za-dvoma-zaytsyami-ukra-nskoyu-pokazhut-u-mar-upol-.jpg

“ЗА ДВОМА ЗАЙЦЯМИ” З УКРАЇНСЬКОЮ ФОНОГРАМОЮ ПОКАЖУТЬ У МАРІУПОЛІ

У п’ятницю, 9 вересня, легендарний фільм “За двома зайцями” з відреставрованою Центром Довженка українською фонограмою покажуть у Маріуполі.

Україномовний фільм, знятий на кіностудії Довженка у 1961 році, було згодом дубльовано російською, а його оригінальна фонограма довго вважалася втраченою.

Відомо, що виконавиця головної ролі фільму Маргарита Криницина наполягала на тому, що українська фонограма фільму збереглася й просила віднайти її, аби відновити оригінальну версію фільму. За українською версією “За двома зайцями” полювали кілька десятків років. Символічно, що українську фонограму не вдавалося знайти чи, бодай, оприлюднити для публіки, допоки не було знайдено обидві відомі натепер вцілілі версії.

Відреставровану україномовну версію фільму було створено Центром Довженка на основі двох плівок, які в різний час було знайдено в маріупольському фільмофонді та на кіностудії ім. О. Довженка. Кінотеатр «Победа»найстаріший кінотеатр міста Маріуполя. Будівництво кінотеатру почалося в 1908-1910 роках. Після реконструкції 2004 року “Победу” обладнано апаратурою останніх модифікацій, кінотеатр вважається одним із найсучасніших і найкращих в Донецькій області.