viyshla-drukom-zb-rka-k-nematograf-chna-rev-z-ya-donbasu.jpg

ВИЙШЛА ДРУКОМ ЗБІРКА “КІНЕМАТОГРАФІЧНА РЕВІЗІЯ ДОНБАСУ”

Цього року Національний центр Олександра Довженка, за підтримки Державного фонду фундаментальних досліджень, видав ще одну актуальну розвідку. Видання «Кінематографічна ревізія Донбасу» є чи не першою спробою дослідити місце прикордонного Донбаського регіону в історії української культури та кінематографа; описати масив українських радянських фільмів, локацією для яких були прикордонні Донецька та Луганська області; проаналізувати механізми репрезентації Донбасу в рамках радянських ідеологічних матриць та особливу роль регіону в радянському міфі про «єдину і неділиму» країну Рад.

Інтенція цієї збірки – не так почути, як побачити Донбас. Поглянути на нього крізь об’єктив кінематографічного апарату та призму гуманітарного знання, простежити певну історичну драматургію конструювання, і подальшої деконструкції донбаського героїчного наративу.

Книгу буде презентовано широкому загалу на початку наступного року, інформацію про поширення та появу книги у бібліотеках можна буде дізнатися на сайті Національного центру Олександра Довженка.

Керівники проекту: Станіслав Мензелевський, Люся Зоря

Упорядник: Стас Мензелевський

Автори статей: Олександр Телюк, Гіроакі Куромія, Анна Онуфрієнко, Олена Стяжкіна, Ольга Брюховецька, Катерина Яковленко

Наукові редактори: Олександр Телюк, Анна Онуфрієнко, Станіслав Мензелевський

Літературний редактор:  Марина Александрович

Дизайн і верстка: Рустем Аблякімов

Переклад: Катерина Міщенко, Станіслав Мензелевський