v-tsentr-dovzhenka-v-dbuvsya-performans-letmepleaseyou.jpg

В ЦЕНТРІ ДОВЖЕНКА ВІДБУВСЯ ПЕРФОРМАНС #LETMEPLEASEYOU

У неділю, 24 липня, у Національному центрі Олександра Довженка відбувся танцювальний перформанс “Дозвольте Догодити” або #LetMePleaseYou, що проходить в рамках програми Україно-Литовського Культурного Партнерства. Це був другий показ результатів резиденції із циклу досліджень теми “десовєтизації” через тілесні відчуття людини й перформативно-танцювальні практики за участі п’яти перформерів.

“П’ять танцівників готують бунт проти свого внутрішнього тирана. На сцені вони здійснюють публічний ритуал, що можна назвати підробним ритуалом «десовєтизації”. Складаючись з конкретних рухів та трансформацій, він використовує різні знаки, дії та процедури радянської спадщини та сучасного життя» – пояснює кураторка проекту Моніка Ясінскайте (Monika Jasinskaite).

Після перформансу глядачі мали можливість обговорити побачене як із перформерами, так і з кураторами проекту Віктором Рубаном та Монікою Ясінскайте. Прем’єра вистави та презентація додаткового спецпроекту мають відбутися у Києві 6-9 жовтня 2016 року.

Наступний показ проекту #LetMePleaseYou відбудеться вже найближчої п’ятниці, 29 липня в Національному центрі Олександра Довженка. Facebok-подія перформансу: https://www.facebook.com/events/1725673881024488/

Проект здійснюється за підтримки Міністерства Культури Республіки Литва та Литовського Культурного Інституту (Вільнюс, Литва). В рамках програми Україно-Литовського Культурного Партнерства в 2016 році Київ та інші міста України матимуть змогу ознайомитися із литовською фотографією, дизайном, літературою, музикою, театром і образотворчим мистецтвом. Проект буде охоплювати також семінари, майстер-класи, та інші освітні заходи, організовані спільно з українськими партнерами.