ukra-nskiy-k-noavangard-u-kl-p-the-hardkiss.jpg

УКРАЇНСЬКИЙ КІНОАВАНГАРД У КЛІПІ THE HARDKISS

23 квітня відбулась прем’єра нового відео від українського гурту THE HARDKISS, в якому були використані кадри з фільмів “Хліб” (реж. М. Шпиковський, 1929) та “Джальма” (реж. А. Кордюм, 1928), що були надані Центром Довженка. Фрагменти авангардних стрічок українського кіно разом із сучасними краєвидами Криму, попри різницю майже в 90 років, підкреслюють невід’ємність історичної пам’яті нашого народу.

В сюжеті фільму “Джальма” (реж. Арнольд Кордюм, 1928) покладена історія українця, який потрапляє в біду під час громадянської війни на Кавказі. Пораненого Миколу Барабаша рятує чеченка Джальма. Згодом вони разом повертаються до села, однак частина селян ставиться до юної мусульманки вороже.

Заборонений протягом десятиліть й нещодавно відреставрований Центром Довженка фільм “Хліб” Миколи Шпиковського (1929) був вперше представлений в Києві у 2013 році. Створений в один рік з Довженковою “Землею”, “Хліб” утворює з нею парадоксальну світоглядну, ідеологічну та естетичну пару. Обидва фільми режисери визначали як кіно епоси, в яких фіксується трагедія руйнації традиційної світобудови, знищення тисячолітнього селянського укладу, що набуває апокаліптичних масштабів.

THE HARDKISS – український англомовний музичний гурт, який з’явився 2011 року і миттєво здобув славу. Усього за тиждень після презентації дебютного кліпу на пісню «Babylon» у Youtube, відео здобуло тисячі переглядів, а також стало сенсацією у соціальних мережах. Гурт працює на рівні найкращих західних музичних проектів. Команда грала на фестивалі Midem, працювала на одній сцені разом із Hurts, Solange Knowles, Narada Michael Walden, Oliver Koletzki, виступала на 32-й церемонії відкриття Чемпіонату світу з художньої гімнастики. В 2012-му THE HARDKISS стали номінантами міжнародної премії MTV EMA («Найкращий український артист») та національної музичної премії YUNA, отримали перемогу одразу в двох номінаціях — «Відкриття року» та «Найкращий кліпроку» (відео «Make-Up»). А в 2013-му The HARDKISS стали номінантами YUNA в категорії «Найкращий гурт». За три роки THE HARDKISS випустили 11 синглів, а восени 2014 очікується вихід дебютної платівки.