ukra-nskiy-avangard-20-h-rok-v-u-london-.jpeg

УКРАЇНСЬКИЙ АВАНГАРД 20-Х РОКІВ У ЛОНДОНІ

30 травня Український Інститут у Лондоні за підтримки Довженко-Центру покаже у столиці Великобританії український фільм “Шкурник” (1920, реж. М. Шпиковський). Цим показом, а також лекцією відомого американського історика, професора Марка фон Хагена “Чому Українська революція є важливою для істориків Російської Революціі 1917 року?” розпочнеться цикл подій “The Century of Ukrainian Revolutions: 1917-2017”, присвячений 100-річчю Української революції 1917 року, яка відкрила століття боротьби України за незалежність і державність.

Фільм є сатирою на реалії радянського устрою в Україні у перші роки після приходу більшовиків і був заборонений невдовзі після виходу на екрани. У Лондоні буде показану відреставровану копію “Шкурника”, надану Національним Центром Олександра Довженка. Подія відбудеться у Лондонській Школі  Економіки о 18:30. 

Крім того, 7 червня у лондонському кінотеатрі Bertha DocHouse відбудеться показ іншого українського фільму 20-х років – документальної стрічки “Навесні” Михаїла Кауфмана, брата відомого кіномайстра  – Дзиґи Вертова. Фільм є символічним зображенням приходу весни  і пробудження до нового життя у новому Києві.  

Голова науково-програмного відділу Національного Центру Олександра Довженка Станіслав Мензелевський надасть фаховий коментар британській аудиторії щодо мистецької мови Кауфмана і розповість про феномен ВУФКУ – Всеукраїнського кінофотоуправління, яке сприяло  небувалому розвою українського кіновиробництва 20-х під час короткого періоду політики українізації.

Окрема подія буде присвячена  мистецькому виміру політики декомунізації. Подія називатиметься “Монументальна пропаганда: прощання з радянською естетикою” і включатиме презентацію книги київського видавництва “Основи” “De-communised: Ukraine’s Soviet mosaics”, яку презентуватиме Дана Павличко,  а також культурологічний аналіз феномену Ленінопаду, який здійснить дослідниця Оксфордського університету та мистецтвознавець Мирослава Хартмонд. А восени відбудеться презентація книги відомого історика Енн Епплбаум “Червоний голод: війна Сталіна проти України” (“RedFamine: Stalin’s War on Ukraine”). Книга Енн Епплбаум – остання частина її трилогії, присвяченої злочинам комуністичного режиму, яка включає також історії ГУЛАГу та історію створення маріонеткових комуністичних режимів у Східній Європі. 
Український Інститут у Лондоні –  британська благодійна організація, яка займається інформаційно-освітньою діяльністю, спрямованою на вивчення української історії, мови та культури, а також на ознайомлення з подіями сучасної України. Інститут афілійований з Українським Католицьким Університетом у Львові і є незалежним від уряду та бізнесу.