ukra-nske-k-no-v-zamku-uyazdovskomu.jpg

УКРАЇНСЬКЕ КІНО В ЗАМКУ УЯЗДОВСЬКОМУ

7-9 червня в Варшаві в Центрі сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» (Варшава, Польща) за сприяння Національного центру Олександра Довженка відбудуться покази фільмів заключної серії проекту UKRAINFILM, об’єднаних в окрему програму UKRXPLOITATION: “Голод-33” (реж. Олесь Янчук, 1991), “Молитва за гетьмана Мазепу” (реж. Юрій Іллєнко, 2002), “Вперед, за скарбами гетьмана!” (реж. Вадим Кастеллі, 1993), які в кінотеатрі KINO.LAB представлятимуть співробітники Центру Довженка Ольга Папаш та Станіслав Мензелевський.

В рамках започаткованого на початку березня спільно Центром Довженка та Замком Уяздовським проекту UKRAINFILM було представлено широку ретроспективу з 21 знакового українського фільму, створеного в період з 1928 по 2009 роки. Це, зокрема фільми Дзиґи Вертова (“Одинадцятий”, “Людина з кіноапаратом”, “Ентузіазм”), Олександра Довженка (“Арсенал”, “Земля”, “Аероград”, “Щорс”, “Прощавай, Америко!”), Марка Донського (“Райдуга”, “Нескорені”) та Кіри Муратової («Короткі зустрічі», «Довгі проводи», «Астенічний синдром», «Три історії», «Другорядні люди», «Чехівські мотиви», «Два в одному», «Мелодія для шарманки»).

Вибудований, як присвяти чотирьом видатним українським режисерам, цикл показів закривається поліфонічним проектом UKRXPLOITATION.