ukra-nska-delegats-ya-virusha-na-k-nofestival-do-bryusselya.png

УКРАЇНСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ ВИРУШАЄ НА КІНОФЕСТИВАЛЬ ДО БРЮССЕЛЯ

Фестиваль українського кінематографу Ukraine on Film: Way to Freedom вперше відбудеться у бельгійській столиці 23–24 січня. Національні стрічки представлять у Брюсселі Голова Держкіно Пилип Іллєнко, Директор кіноархіву та музею кіно Центру Довженка Іван Козленко, режисер-документаліст Олександр Течинський та продюсер Денис Іванов.

До програми фестивалю, об’єднаної темою боротьби за свободу (way to freedom), увійшли резонансний фестивальний хіт “Плем’я” Мирослава Слабошпицького, касовий хіт “Поводир” Олеся Саніна, дебют Олега Сенцова “Гамер” та інші визначні фільми. Кожну з цих картин супроводить презентація від учасників делегації, а аудиторію буде запрошено до обговорення.

Одне з основних завдань кінофоруму – привернути увагу європейської громадськості до справи українського режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії до 20 років ув’язнення за сфабрикованим обвинуваченням у тероризмі. Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко представить дебютний фільм Сенцова “Гамер”.

Режисер-документаліст Олександр Течинський особисто презентує фільм-відкриття фестивалю, стрічку “Все палає”, котра розповідає про події Революції Гідності і здобула звання найкращої східноєвропейської документальної роботи на фестивалі DOK Leipzig.

Авангардний документальний фільм 1928 року “Одинадцятий” Дзиґи Вертова представить Іван Козленко, Директор кіноархіву та музею кіно Національного центру Олександра Довженка. За останні роки Центр здійснив реставрацію цієї та багатьох інших перлин українського радянського кіно. Фільм буде показано у супроводі живої музики у виконанні Антона Байбакова та Софії Турти. Композитор Антон Байбаков створив новий музичний супровід на замовлення Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA​ для показу фільму «Одинадцятий» у рамках церемонії-закриття у 2013 році.

Для сімейного перегляду Анімаційна студія “Укранімафільм” пропонує колекцію пригод знаменитих “Козаків”, на якій виросло не одне покоління українських глядачів. Наразі “Укранімафільм2 працює над продовженням легендарного мультсеріалу – у новій серії козаки вирушать у подорож Європою. Цей показ представить Денис Іванов, кінопродюсер і генеральний директор фестивалю кіно для дітей та підлітків “Чілдрен кінофест”.

Денис Іванов, продюсер: “Задача фестивалю – не лише представити в Європі знакові українські фільми. Сьогодні ми як ніколи активно намагаємося інтегрувати європейські цінності. Тому культурний діалог і обговорення суспільних та мистецьких викликів є особливо важливим. У рамках фестивалю ми хочемо говорити про виборювання українцями свободи на багатьох рівнях, про реакцію кінематографа на суспільні процеси, про Олега Сенцова – говорити саме у столиці Євросоюзу”.

Покази фестивалю Ukraine on Film відбудуться у Центрі образотворчих мистецтв Bozar, одній із найпрестижніших культурних організацій Брюсселя. За авіаперевезення фестиваль дякує компанії МАУ. Фестиваль планується щорічним.

Організатори фестивалю: Міністерство закордонних справ України, Державне агентство України з питань кіно, Артхаус Трафік, Центр образотворчих мистецтв Bozar.

прес-служба  «Артхаус Трафік»