u-parizh-rozpochalasya-velika-retrospektiva-f-lm-v-ukra-nsko-rezhiserki-k-ri-muratovo-.png

У ПАРИЖІ РОЗПОЧАЛАСЯ ВЕЛИКА РЕТРОСПЕКТИВА ФІЛЬМІВ УКРАЇНСЬКОЇ РЕЖИСЕРКИ КІРИ МУРАТОВОЇ

З 25 вересня до 20 жовтня 2019 року у легендарній Французькій Сінематеці в Парижі відбудеться повна ретроспектива повнометражних фільмів Кіри Муратової. Уперше фільми режисера з України покажуть у найстарішій кіноархівній інституції світу. Подія організована Довженко-Центром спільно з Українським інститутом.

До програми показів у Сінематеці увійшли 16 фільмів, які представляють повний доробок повнометражних фільмів авторки, серед яких “Короткі зустрічі” (1967), “Довгі проводи” (1971), “Астенічний синдром” (1989), “Мелодія для катеринки” (2009), “Вічне повернення” (2012). Фільми Муратової в Парижі представлять її близькі друзі та колеги: український актор і режисер Георгій Делієв, акторка Наталія Бузько, продюсер Олег Кохан, а також чоловік Кіри Муратової – художник Євген Голубенко, співавтор сценаріїв декількох її фільмів.

“Ретроспектива в Паризькій Сінематеці представляє повну панораму творчості режисерки – від стрічок радянських часів, що були зняті в умовах творчих обмежень та цензури, до часів незалежності, коли в Україні відбувалися тектонічні суспільні трансформації. Цей рік можна назвати знаковим для Муратової у Франції: у липні на кінофестивалі у Ла-Рошелі ми підтримали спеціальну програму показів її фільмів, яка мала великий успіх і збирала повні зали”, – генеральний директор Ukrainian Institute – Український інститут Володимир Шейко.

Французька ретроспектива матиме відлуння і в Україні: комедійна стрічка “Чутливий міліціонер” про міліціонера Толю, знята Україною і Францією у 1992 році, що досі зберігалася в колекції Сінематеки, вперше за 27 років повернеться в Україну.

Генеральний директор Довженко-Центр Іван Козленко: “Муратова стала найзатребуванішим українським режисером у світі – до Довженко-Центру щороку надходять десятки запитів на покази, інтерес до її творчості наразі більший, ніж до творчості Олександра Довженка. Ретроспективу у Французькій Сінематеці, організовану спільно з Українським інститутом, можна вважати кульмінацією міжнародного визнання української режисерки, а повернення її фільму “Чутливий міліціонер” до України – знаковою подією, символічним результатом нашої майже 7-літньої роботи з популяризації її імені”.