u-lvov-pokazhut-naykrasch-zrazki-ukra-nskogo-poetichnogo-k-no-scaled.jpg

У ЛЬВОВІ ПОКАЖУТЬ НАЙКРАЩІ ЗРАЗКИ УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТИЧНОГО КІНО

З 19 по 28 серпня у Львові під час Фестивалю Параджанова на Левандівці покажуть українську кінокласику.

Зокрема, за сприяння Національного центру Олександра Довженка відбудуться покази найзнаковіших фільмів українського поетичного кіно: “Українська рапсодія” (1961), “Квітка на камені” (1962), 2Тіні забутих предків” (1965) та “Колір граната” (1968) Сергія Параджанова, а також “Криниця для спраглих” (1965) та “Білий птах з чорною ознакою” (1972) Юрія Іллєнка.

Окрім кінопоказів, в рамках фестивалю запланована театральна та літературна програми, а також низка майстер-класів і зустрічей з кінознавцями, істориками мистецтва, людьми, які працювали в команді Параджанова або були безпосередньо з ним знайомі. Фестиваль проходитиме у відновленому культурному центрі “Супутник” та парку довкола нього – в зеленому нецентральному районі міста, де розташована невиправдано коротка вулиця Сергія Параджанова, утворена ще 1993 року.

“Фестиваль Параджанова на Левандівці” – міждисциплінарний культурно-просвітницький проект, де посередництвом різних мистецьких практик відбуватиметься знайомство з постаттю та творчістю видатного українського кінорежисера Сергія Параджанова.