u-drezden-v-dbuvsya-pokaz-f-lmu-oleksandra-dovzhenka-arsenal-1929.jpg

У ДРЕЗДЕНІ ВІДБУВСЯ ПОКАЗ ФІЛЬМУ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА “АРСЕНАЛ” (1929)

22 жовтня дрезденський Воєнно-історичний музей збройних сил Німеччини та фестиваль клубної культури DAVE, за підтримки Довженко-Центру, показали фільм Олександра Довженка “Арсенал” (1929) із музичним супроводом британського композитора Гая Бартелла, котрий виступає під псевдонімом Bronnt Industries Kapital.

“Майстерно зібрані сцени на початку фільму “Арсенал” (1929) – одні з найпереконливіших із того, що може запропонувати радянська епоха німого кіно. Недаремно Сергій Ейзенштейн протестував проти роботи Олександра Довженка, якому фактично було доручено зробити пропагандистський фільм, котрий прославив би історичну боротьбу більшовицьких революціонерів проти буржуазних сил на київському заводі боєприпасів “Арсенал”.

Фактично, Довженко змальовує страйк, повстання та прагнення до революції, але це робить так, що повністю підриває державну пропаганду. Його фільм є занадто неоднозначним, занадто складним через багатогранну гру протиріч.

Британський композитор Гай Бартелл музично продовжить цю багатогранність у цьогорічній постановці фільму. Поєднуючи класичні та неординарні, аналогові та цифрові джерела звуку, він з’єднує їх у саундтрек, який відображає суперечності у творчості Довженка та звучить акордом занепокоєного, розірваного війною покоління, що бачило жахи сучасного насильства”, – зазначено у тексті до цієї події.

Детальніше у події на Facebook:

http://bit.ly/2JcS4ca