top-100-film
45

Весна на Зарічній вулиці

Режисер:

Марлєн Хуциєв, Фелікс Міронер

Сценарист:

Фелікс Міронер

Оператор:

Петро Тодоровський, Радомир Василевський

У ролях:

Ніна Іванова, Ніколай Рибніков. Владімір Ґуляєв, Валєнтіна Пуґачєва, Ґєннадій Юхтін, Ріма Шорохова

Рік створення:

1956

Студія:

УРСР, Одеська кіностудія

Хронометраж:

94 хв

У промислове містечко приїжджає юна і симпатична вчителька літератури, яку направили викладати у вечірній школі. Один із хлопців з металургійного заводу закохується в інтелігентну дівчину, але порозумітися молодим людям виявляється зовсім непросто.

Один із перших повоєнних фільмів Одеської кіностудії. Стрічка не тільки розповіла глядачам про весну в кінематографі, але й стала одним із символів початку політичної відлиги в СРСР – зйомки розпочалися в рік смерті Сталіна, 1953 року, а на екрани «Весна на Зарічній вулиці » вийшла у 1956 році, коли відбулася переоцінка культу особи.

В цій картині також дебютували випускники ВДІКу Юрій Бєлов, Ніколай Рибніков, Геннадій Юхтін, які в подальшому стануть зірками радянського кіно. Роль вчительки Тетяни Сергіївни зіграла непрофесійна актриса Ніна Іванова.

Більша ж частина стрічки знімалася в Запоріжжі, де красива історія кохання розгортається на тлі весняного бездоріжжя, скромних робітничих осель і світла мартенівських печей. Саме ця простота, впізнаваність та відсутність кон’юнктури принесли фільму і його героям понад 30 мільйонів переглядів і всенародну любов.

Режисерський дебют Миронера і Хуцієва, в якому ліризм поєднується з гумором, полонив щирістю почуттів і став улюбленим фільмом про кохання для різних поколінь вітчизняних глядачів.

Міла Новікова