Весна на Зарічній вулиці
1956
Українська РСР
Одеська кіностудія
94 хв
Марлєн Хуциєв, Фелікс Міронер
Фелікс Міронер
Петро Тодоровський, Радомир Василевський
Ніна Іванова, Ніколай Рибніков. Владімір Ґуляєв, Валєнтіна Пуґачова, Ґєннадій Юхтін, Ріма Шорохова
У промислове містечко приїжджає юна і симпатична вчителька російської літератури і мови, яку направили викладати у вечірній школі. Один із хлопців з металургійного заводу закохується в інтелігентну дівчину, але порозумітися молодим людям виявляється зовсім непросто.
Один із перших повоєнних фільмів Одеської кіностудії. Стрічка не тільки розповіла глядачам про весну в кінематографі, але й стала одним із символів початку політичної відлиги в СРСР – зйомки розпочалися в рік смерті Сталіна, 1953 року, а на екрани «Весна на Зарічній вулиці» вийшла у 1956 році, коли відбулася переоцінка культу особи. В цій картині також дебютували випускники ВДІКу Юрій Бєлов, Ніколай Рибніков, Геннадій Юхтін, які в подальшому стануть зірками радянського кіно. Роль вчительки Тетяни Сергіївни зіграла непрофесійна актриса Ніна Іванова.
Більша ж частина стрічки знімалася в Запоріжжі, де красива історія кохання розгортається на тлі весняного бездоріжжя, скромних робітничих осель і світла мартенівських печей. Саме ця простота, пізнаваність та відсутність кон’юнктури принесли фільму і його героям понад 30 мільйонів переглядів і всенародну любов.
Режисерський дебют Миронера і Хуцієва, в якому ліризм поєднується з гумором, полонив щирістю почуттів і став улюбленим фільмом про кохання для різних поколінь вітчизняних глядачів.