top-100-film
95-100

Сильніше, ніж зброя

Режисер:

Володимир Тихий та творче об’єднання #BABYLON’13

Сценарист:

Володимир Тихий та творче об’єднання #BABYLON’13

Рік створення:

2017

Студія:

Україна, Garmata Film Production

Хронометраж:

78 хв

Документальна хроніка подій Української революції Гідності та війни на сході України — від стихійної спроби захоплення будівлі президентської адміністрації 1 грудня 2013 року до боїв у руїнах Донецького аеропорту восени 2014-го.

Фільм було знято групою документалістів об’єднання  #BABYLON’13. Всі ролики знімалися безпосередньо в епіцентрі подій, власними силами та за власний рахунок. Деякі з них відразу ставали надбанням громадськості та були викладені на youtube. Як і події революції вся ініціатива документувати події на Майдані починалася радше з індивідуального бажання правди. Поступово це перетворилося на об’єднання в групу однодумців та величний масив матеріалу, створеними десятками людей.

Таким чином об’єднання #BABYLON’13 стало доволі унікальним явищем в українському кіно, а їх творіння прикладом кіно спротиву та одним з поштовхів до справжнього буму документального кіно в Україні.

«Сильніше, ніж зброя» – це лише частина з відзнятого матеріалу документалістами об’єднання. Назвою фільму послугувала фразу, яку оператор та один з активних учасників #BABYLON’13 Ярослав Пілунському почув, перебуваючи в полоні в Криму, де один з бойовиків промовив йому: «Ваші камери сильніші, ніж зброя».

Вперше стрічку показали 27 листопада 2014 року в столичному кінотеатрі «Київська Русь». Відразу після того картина вийшла в прокат в 20 найбільших містах України. 19 лютого 2014 року її показали в ефірі телеканалу «24».