top-100-film
74

Нічний візник

Режисер:

Геогрій Тасін

Сценарист:

Мойсей (Михайло) Зац

Оператор:

Альберт Кюн

У ролях:

Амвросій Бучма (Гордій Ярощук, нічний візник), Марія Дюсіметьєр (Катя, його дочка), Карл Томський (Борис, підпільник, Катін коханий), Юрій Шумський (офіцер білої  контррозвідки (починав роль Борис Шліхтінг), Борис Шелестов (офіцер-білогвардієць)

Рік створення:

1927

Студія:

Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса)

Хронометраж:

54 хв

Трагедія «маленької людини», яка воліє залишатися політично незаангажованою у вирі революційних подій, але мимоволі втягується в трагічні обставини й змушена здійснити рішучий вчинок, вразила не тільки українського глядача, але й мала успіх у Європі.

«Нічний візник» Георгія Тасіна – перший фільм в українському кінематографі, де на зміну схематичним і абстрактним «революційним» типажам приходить яскраво виражена особистість.

Роль одеського нічного візника, який втрачає дочку через власне нехлюйство, виконав Амвросій Бучма – один із найкращих українських акторів першої половини XX століття. Вона стала чи не першою в українському кіно вдалою спробою глибоко розкрити драматизм  характеру героя і ознаменувала поворот українського кіно в бік психологізму.