top-100-film
11

Атлантида

Режисер:

Валентин Васянович

Сценарист:

Валентин Васянович

Оператор:

Валентин Васянович

У ролях:

Андрій Римарук, Людмила Білека, Василь Антоняк

Рік створення:

2019

Студія:

Україна, Garmata Film Studio, Limelite

Хронометраж:

106 хв

Події фільму розгортаються в 2025 році, через рік після перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій на Сході країни. Ось тільки тепер ці землі виявляються вже повністю непридатними до життя, а будь які зміни тут здаються неможливими. В той же час колишній солдат Сергій, який страждає на посттравматичний синдром, намагається адаптуватися до нової реальності. Втративши роботу на заводі, він починає співпрацювати з гуманітарною місією, метою якої є пошук і ексгумація загиблих воїнів. Тут він знайомиться з Катею та розуміє, що краще майбутнє все ж таки можливо.

Як і попередні художні фільми Валентина Васяновича «Атлантида» поєднує в собі принципи ігрового та документального кіно та багато в чому продовжує стилістику віднайдену режисером в його попередній роботі «Рівень чорного». Це і тяжіння до красивих статичних кадрів, в яких існують герої, і неспішний ритм оповіді, і додавання до сценарію реальних фактів з біографій виконавців головних ролей. Так головні ролі у фільмі виконали колишній розвідник Андрій Римарук та парамедик Людмила Білека – непрофесійні актори, які фактично зіграли самих себе та відтворили історію своїх власних відносин.

Прем’єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі, де він здобув перемогу у другому за значенням конкурсі – програмі «Горизонти». Згодом «Атлантида» об’їздила десятки престижних кінофестивалів та була висунута Україною на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.