tizhden-ukra-nskogo-k-no-v-eston-.jpg

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КІНО В ЕСТОНІЇ

З 18 по 23 лютого в Таллінні (Естонія) відбудеться перший Тиждень українського кіно.

Програма складатиметься з показів шести повнометражних фільмів та збірки короткометражок “Українська Нова Хвиля”. Тиждень укркіно представлятимуть голова Держкіно Пилип Іллєнко, режисери Валентин Васянович, Олесь Санін та Вікторія Трофіменко і продюсери Максим Асадчий та Ія Мислицька. 

6-дений фестиваль організовано Державним агентством України з питань кіно, Естонським кіноінститутом та естонською дистриб’юторською компанією Menufilmid. Збірку найсвіжішого вітчизняного короткого метра “Українська Нова Хвиля” надано Національним центром Олександра Довженка.

До короткометражної програми “Українська Нова Хвиля”, проекту започаткованого Національним центром Олександра Довженка, увійшли шість українських короткометражних (ігрові, документальні та анімаційні) фільмів 2014 року, переможців фестивалів в Києві, Одесі та Варшаві — “Прості речі” Олександра Ратія, “Затичка” Сії Тітової, “Крамниця співочих пташок” Анатолія Лавренішина, “Листопад” Марії Кондакової, “І Бог зробив крок у порожнечу” Зази Буадзе та “Обличчя” Нікона Романченка. Нещодавно в Україні завершився кінопрокат збірки.

У списку повного метру — картини, що вже були в українському прокаті або ті, що лише будуть, та так чи інакше, всі мають здобутки національного чи світового масштабу: “Поводир” Олеся Саніна, “Креденс” Валентина Васяновича, “Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія” Юрія Іллєнка, “Брати. Остання сповідь” Вікторії Трофіменко, “Хвороба кохання” Дмитра Тимошпольського та “Плем’я” Мирослава Слабошпицького.

Всі покази відбудуться в талліннському кінотеатрі Artis Cinema (www.kino.ee).