tizhden-ukra-nskogo-k-no-u-vrotslav--scaled.jpg

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ВРОЦЛАВІ

Національний центр Олександра Довженка та Почесне консульство України у Вроцлаві представляють фестиваль “Тиждень українського кіно”. Захід проходитиме з 10 по 17 червня 2013 року в м. Вроцлав, в одному з найвідоміших кінотеатрів Польщі Nowe Horyzonty. Як зазначає один з організаторів фестивалю Почесне консульство України у Вроцлаві, “Тиждень українського кіно” покликаний ознайомити мешканців та гостей Вроцлава з долею українського кіно в буремні моменти історії. На фестивалі будуть представлені роботи режисерів, що привнесли інновацію та експеримент в історію українського кіно. Захід спрямований як на українську, так і на польську аудиторію – всі фільми будуть демонструватися з польськими субтитрами. Програму заходу складено Національним центром Олександра Довженка, який надав фільми для показів.

Протягом “Тижня українського кіно” буде показано 9 фільмів, покликаних представити різні етапи розвитку українського кінематографа в ХХ-ХХІ століттях. Фестиваль офіційно відкриється 10 червня фільмом “Три історії Галичини” (2001, режисери Ольга Онишко та Сара Фаргат). Після показу заплановано дискусію за участі авторки і героїв стрічки.

Починаючи з 11 червня, глядачі зможуть у хронологічному порядку побачити стрічки, репрезентативні для різних періодів історії та різних напрямків українського кіно. Це фільми “Звенигора” (1927, режисер Олександр Довженко), “Людина з кіноапаратом” (1928, режисер Дзиґа Вертов), “Тіні забутих предків” (1964, режисер Сергій Параджанов), “Київські фрески” (1966, режисер Сергій Параджанов), “Камінний хрест” (1968, режисер Леонід Осика), “Короткі зустрічі” (1967, режисер Кіра Муратова) та “Лебедине озеро. Зона” (1990, режисер Юрій Іллєнко). Завершить ретроспективу фільм “Той, що пройшов крізь вогонь” Михайла Іллєнка. Кожному показу передуватиме коротке вступне слово організаторів задля виуразнення контексту, в якому був створений той чи інший фільм. Всі фільми програми, надані Довженко-центром, демонструватимуться в реставрованих версіях. Стрічки представлятимуть провідні кінознавці Центру Ольга Папаш та Станіслав Мензелевський.

Також 11 червня в книгарні Tajne Komplety в рамках фестивалю відбудеться презентація репортажів, опублікованих на сторінках журналу Nowa Europa Wschodnia з 2008 по 2012 роки.