teatralniy-prost-r-stsena-6-v-dovzhenko-tsentr-.jpg

ТЕАТРАЛЬНИЙ ПРОСТІР “СЦЕНА 6” В ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРІ

Восени в Довженко-центрі розпочне роботу новий театральний простір – “Сцена 6”.

Ініціаторами створення театрального центру стали журналіст Олексій Ананов, директорка “Дикого театру” Ярослава Кравченко, режисер Сергій Перекрест та Національний центр Олександра Довженка, частина приміщень котрого на 6-му поверсі переобладнується в театральний простір. 

“Сцена 6” – мультидисциплінарна перформативна платформа, відкрита для співпраці незалежних театрів, на базі якої також працюватиме “Інститут дослідження театру”. Довженко-Центр інтегрує “Сцену 6” у єдину структуру арт-кластеру. Восени 2016 року, на 3-му поверсі Довженко-Центру уже запрацював заснований Яном Спектором арт-простір Plivka, резидентами котрого стали музичне агентство Ухо, школа медіа-арту Blck Box, фотошкола Віктора Марущенка, книгарня “Кафептах”. Навесні 2017 року на 1-му поверсі Довженко-Центру розташувалася книгарня “Довженко. Книги. Кава. Кіно”.

Наступні кроки в рамках стратегії розвитку та ревіталізації Довженко-Центру – відкриття Музею кіно та створення публічного простору Медіатеки. 

Театральний платформа «Сцена 6» використовуватиме спеціально створену театральну інфраструктуру: велику сцену-трансформер з глядацькою залою на 300 місць, камерну сцену, репетиційні кімнати, простір для науково-дослідної роботи. Функціонуватиме «Сцена 6» за принципом резидентства.

У майбутньому театральна платформа, до якої увійде хореографічна майстерня Віктора Рубана та Звуковий простiр КОРА Максима Коломiйця i Дмитра Радзецького, працюватиме як експериментальна лабораторія перформативних мистецтв.

Вже з 7 по 17 вересня “Сцена 6” в тестовому режимі прийме міжнародну театрально-хореографічну програму ювілейного 10-го фестивалю сучасного мистецтва “Гогольфест”, партнером якого в цьому році виступив Довженко-Центр. Згодом в театральному просторі свої вистави покаже “Дикий театр”, відбудеться прем’єра оновленої постановки “Наш клас” Сергія Перекреста, прем’єра вистави “Володар мух” Давіда Петросяна.

Нагадаємо, що у травні 2017 року в приміщенні Довженко-Центру “Дикий театр” представив сучасні постановки “Іфігенії”  та “Гамлету”, а восени 2016-го Британська Рада в Україні презентувала міні-фестиваль нової британської драми «Taking the Stage».Стежте за новинами на сайті та сторінках Довженко-Центру у соцмережах.