tatarskiy-triptih-muratova-na-festival-intermezzo.png

“ТАТАРСЬКИЙ ТРИПТИХ” МУРАТОВА НА ФЕСТИВАЛІ INTERMEZZO

26 травня Центр Довженка, в рамках відкриття Міжнародного фестивалю оповідань “Intermezzo” у Вінниці, представить фільм “Татарський триптих” (2004) Олександра Муратова. Фільм вперше буде демонструватися мовою оригіналукримськотатарською.

Facebook-подія Спеціальної кримської програми фестивалю: https://www.facebook.com/events/1601861750125162/

Режисер Олександр Муратов у поетизованій формі розповідає історії трьох жінок-татарок. Глядач дізнається не тільки про їх повсякденне життя і побут, але також занурюється у світ їх пристрастей, снів і марень.

В основі триптиху – неоромантичний цикл кримських оповідань Михайла Коцюбинського, зокрема новела “На камені” (1902), яка вважається першим модерністським твором прозаїка. Спроба передати автентичність кримськотатарського життя початку ХХ століття у фільмі доповнюється етнографічною точністю у відтворенні костюмів, традицій і мови кримських татар. Достовірності фільму додають локації зйомок – Бахчисарай, Балаклава, Карадаг, околиці Судака, а також участь у фільмі акторів кримськотатарського театру з Сімферополя.

“Звичайно, цей фільм не має на меті розповісти все про кримських татар, для цього було б мало і 10 фільмів, але він – спроба познайомити людей з нашим народом через його особливості: національні звичаї, обряди, ритуали, адже нічого глибшого і метафоричнішого, ніж ритуал кожного народу, людство ще не винайшло” – відзначив режисер кримськотатарського театру і кіно Ахтем Сеітаблаєв, який виконав одну з головних ролей у фільмі “Татарський триптих”.

26 травня, 20:30

Місце: м. Вінниця, Європейська площа (у випадку дощу — кінотеатр “РОДИНА”).