t-n-zabutih-predk-v-v-odes-lekts-ya-andr-ya-alferova.jpg

“ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ” В ОДЕСІ – ЛЕКЦІЯ АНДРІЯ АЛФЕРОВА

20 червня в Одесі, в кіносекції “Зеленого театру”, Центр Довженка покаже відреставровану версію кіношедевра Сергія Параджанова – “Тіні забутих предків”. Показу передуватиме лекція кінокритика Андрія Алферова.

Facebook-подія показу: https://www.facebook.com/events/1555638421398811/

Півстоліття минуло з моменту виходу фільму “Тіні забутих предків”, феномен якого і до сьогодні не розгаданий в Україні. У “Тіні” більше вірять, ніж знають. Тим часом, фільм багаторазово проріс в міжнародній кінокультурі. Лекція Андрія Алферова – спроба дізнатися “Тіні”, зрозуміти що спільного між цим фільмом, “Червоної пустелею” Антоніоні, американським кіноавангардом, хіпі-культурою, доларовою трилогією Серджіо Ліоні, “Справжнім детективом” і, скажімо, недавнім відео Девіда Боуї Black Star?

20 червня, “Зелений театр” (м.Одеса, парк Шевченка):

  • 21:00, лекція Андрія Алферова – кінокритика, ведучого та співкуратора виставки “Тіні забутих предків”, яка нещодавно проходила в “Мистецькому Арсеналі” в Києві;
  • 22:00, кінопоказ “Тіні забутих предків” (1964), реж. Сергій Параджанов. 

ВХІД – ВІЛЬНИЙ!

ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ

1964, УРСР, Київська кіностудія ім. Довженка, 98 хв.

Режисер: Сергій Параджанов

Автори сценарію: Іван Чендей, Сергій Параджанов

Оператор: Юрій Іллєнко

Художники: Георгій Якутович, Михайло Чаковський

Композитор: Мирослав Скорик

Костюми: Лідія Байкова

Гример: Володимир Шикін

Звукооператор: Софія Сергієчко

В ролях: Іван Миколайчук, Лариса Кадочникова, Татьяна Бєстаєва, Спартак Багашвілі, Олександр Райданов, Неоніла Гнеповська, Олександр Гай

Два гуцульські роди багато років ворогують. В атмосфері озлобленості й помсти зароджується чиста, світла любов Івана та Марічки, що належать до ворогуючих сімей. Іван змушений піти на заробітки, Марічка в цей час гине в річковій безодні. Іван намагається забути кохану, але у нього це не виходить. Не допомагає і одруження на вродливій Палагні. Тільки в передсмертному маренні Іван віднаходить своє щастя.