t-n-zabutih-predk-v-u-singapur-.jpg

“ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ” У СИНГАПУРІ

28 жовтня у Сингапурі відбудеться ретроспективний показ “Тіні забутих предків” (1965) Сергія Параджанова. 

Фільм покажуть в рамках цьогорічного Perspectives Film Festival, який присвячено картинам-проривам у світовому кінематографі.‎  

Початок сеансу: о 14:00, Галерея Національного музею Сингапурк. 

О 16:30, після показу фільму, відбудеться відкрита зустріч із представниками Довженко-Центру, які розкажуть про ревіталізацію пострадянського державного кіноархіву. 

ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ

1964, УРСР,

Кіностудія імені Олександра Довженка, 98 хв.

Режисер: Сергій Параджанов

Сценарист: Іван Чендей, Сергій Параджанов

Оператор: Юрій Іллєнко

Композитор: Мирослав Скорик

Художник: Михайло Раковський, Георгій Якутович

В ролях: Іван Миколайчук, Лариса Кадочникова, Олександр Райданов, Неоніла Гнеповська, Олександр Гай

Два гуцульські роди багато років ворогують. В атмосфері озлобленості й помсти зароджується чиста, світла любов Івана та Марічки, що належать до ворогуючих сімей. Іван змушений піти на заробітки, Марічка в цей час гине в річковій безодні. Іван намагається забути кохану, але у нього це не виходить. Не допомагає і одруження на вродливій Палагні. Тільки в передсмертному маренні Іван віднаходить своє щастя. 

З’явившись на зламі двох радянських епох, коли влада в Москві вже змінилася на реакційну, а в українському кіно ще тривала “відлига”, “Тіні забутих предків” стали поворотною подією для розвитку української культури другої полови ХХ століття. Починаючи від дисидентського скандалу на прем’єрі “Тіней” в кінотеатрі “Україна”, продовжуючи тривалим протистоянням режисерів-послідовників 2поетичної2 школи з радянською цензурою, закінчуючи перетворенням фільму Параджанова в ікону стиля для молодого кіно незалежної України.

Квитки: $ 11.00 – $ 13.00

Perspectives Film Festival: Breakthroughs in Cinema – це єдиний студентський кінофестиваль у Сінгапурі. В рамках щорічнаої мистецької події, тему якої визначають куратори, демонструється фільми, які стали свого часу проривом у світовому кінематографі. Фестиваль – це практичний курс, який керує факультет Школи комунікації та інформації Wee Kim Wee та організований студентами з Наньянського технологічного університету.