t-n-zabutih-predk-v-u-bryussel-.jpg

“ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ” У БРЮССЕЛІ

17-го січня у Брюсселі відкрилися “Дні українського кіно” – щорічний фестиваль Ukraine on Film, який традиційно проходить  у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній  інституції Бельгії. Фестиваль триватиме до 21-го січня.

Відкрив фестиваль наданий Довженко-Центром поетичний шедевр Сергія Параджанова – стрічка “Тіні забутих предків”. Фільм є екранізацією однойменного роману класика української літератури Михайла Коцюбинського. У Брюсселі фільм презентувала виконавиця головної ролі, актриса Лариса Кадочникова. Створений в епоху соцреалізму, фільм став втіленням новаторського стилю Параджанова.

Показали в Брюсселі і “Рівень чорного” – експериментальну драму Валентина Васяновича, яка в 2017 році була обрана Україною в якості національного кандидата на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою. Стрічка про весільного фотографа, який переживає кризу середнього віку, була також відзначена премією FIPRESCI Одеського МКФ та брала участь в основному конкурсі кінофестивалю у Коттбусі.

Світова прем’єра психологічної драми “Стрімголов” Марини Степанської відбулася у рамках конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. Стрічка досліджує стосунки молодої пари: в центрі сюжету опиняється “світовідчуття негероїв у героїчні часи” – у сучасному Києві після подій Майдану.

 У програмі фестивалю – один із касових рекордсменів українського прокату, фентезі “Сторожова Застава”. Дебютний повнометражний фільм Юрія Ковальова розповість про пригоди школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє в минуле – на тисячу років назад. Масштабні зйомки проходили в Карпатських горах та на Київщині.

Документальний фільм “Процес. Російська держава проти Олега Сенцова” розповідає про суд над українським режисером Олегом Сенцовим, засудженим Російською Федерацією на 20 років в’язниці за сфабрикованими звинуваченнями. Назва стрічки – “Процес” – відсилає до кафкіанського абсурду, показуючи, як у тоталітарній державі жертвою бюрократичної машини може стати будь-хто. Світова прем’єра фільму відбулася у позаконкурсній програмі 67-го Берлінського кінофестивалю. Показ був організований спільно з Європейською кіноакадемією, яка неодноразово закликала до звільнення Сенцова.

Крім показів, під час фестивалю пройшла презентація DISCOVER UKRAINE для провідних кінокомпаній Бельгії про перспективи копродукції з Україною.

Щорічні “Дні українського кіно в Брюсселі” представляють найбільш резонансні сучасні стрічки, а також кінокласику – у попередні роки на фестивалі були показані німі стрічки “Одинадцятий” та “Земля” в живому супроводі відомих українських музикантів.

У 2018-му році кіноогляд відбувся втретє.

Цьогоріч фестиваль Ukraine On Film став частиною проекту Bridges. East of West”, який об’єднує кінопокази та культурні заходи країн Східного партнерства – Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.