Soundtrack:Ukraine – фестиваль музики українського кіно

Де і коли:

• 13—16 червня 2024
Кінотеатр «Жовтень» — кінопокази, концерт-відкриття та обговорення музики в кіно
Національна філармонія України — камерні концерти, дискусії, заключний концерт
• Довженко-Центр — сучасна музика

Фестиваль Soundtrack:Ukraine започаткований у 2024 році в Києві. Авторка ідеї та організаторка Фестивалю Вікторія Федоріна, засновниця Kyiv Daily. 

Soundtrack:Ukraine – фестиваль про кіно (ігрові, документальні та анімаційні фільми), але сфокусований на призмі музики — на розумінні того, що саме музика «додала» сюжету, який контекст існував поза музикою, якою людиною вона написана, та як створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно.

Soundtrack:Ukraine – більше ніж просто кінофестиваль; це діалоговий простір знання про звʼязок музики, часу, прогресу та влади, форум для дослідження постатей українських композиторів, розуміння їхнього потенціалу і того, що вони можуть змінювати світ, в майбутньому — здатності кінематографістів розглядати найважливіші технічні риси роботи звуку.

Фестиваль прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет.

Головні частини фестивалю — кінопокази, цикл обговорень музики в кіно, концерти. Саме тому Soundtrack:Ukraine обʼєднує команди та простори кінотеатру «Жовтень», Національної філармонії України та Довженко-Центру.

То ж — подивимося українське кіно, послухаємо музику з кінофільмів — поговоримо про неї. Послухаємо Україну разом.

Інформаційний партнер фестивалю: Суспільне мовлення

Програма Soundtrack: Ukraine

Кінотеатр «Жовтень»

13 червня

Показ фільму Ігоря Савченка «Тарас Шевченко» (1951). Композитор стрічки – Борис Лятошинський. Картину представить Олег Оліфер, кінознавець Довженко-Центру.

Квитки і деталі про фільм

Урочисте відкриття фестивалю Soundtrack: Ukraine. У програмі:

  • Вступне слово Юлії Антипової, директорки кінотеатру «Жовтень», Вікторії Федоріної, авторки ідеї та організаторки фестивалю, засновниці Kyiv Daily та Олени Гончарук, керівниці Музею та двічі переможниці на посаду Генерального директора Довженко-Центру;
  • Виступ струнного квартету NotaBene Chamber group;
  • Показ фільму «Іван» (1932) – першого звукового фільму Олександра Довженка. Композитори: Борис Лятошинський, Юлій Мейтус.

Квитки і деталі про фільм

14 червня

Спеціальний показ фільму «Поводир» (2014) Олеся Саніна. Композиторка – Алла Загайкевич. Після перегляду на глядачів чекає обговорення з Олексієм Шмураком, композитором та музикантом.

Квитки і деталі про фільм

Показ фільму «Мамай» (2003) Олеся Саніна, знятого на основі українських та кримсько-татарських легенд. Другий в історії незалежної України фільм, висунутий на здобуття премії «Оскар». Композиторка – Алла Загайкевич. 

Стрічку представить кінознавець Довженко-Центру Станіслав Битюцький. 

Квитки і деталі про фільм

15 червня

Показ фільму «Брати. Остання сповідь» (2014) режисерки Вікторії Трофіменко. Композитор — Святослав Луньов. Після фільму відбудеться обговорення з Олексієм Шмураком, композитором та музикантом.

Квитки і деталі про фільм

Показ фільму «Григорій Сковорода» (1959) режисера Івана Кавалерідзе. Композитор – Борис Лятошинський. Після фільму відбудеться обговорення з Олексієм Шмураком, композитором та музикантом.

Квитки і деталі про фільм

16 червня

Показ фільму «Криниця для спраглих» (1965) режисера Юрія Іллєнка. Композитор – Леонід Грабовський.

Після фільму відбудеться обговорення з Олександром Островським, музичним оглядачем.

Квитки і деталі про фільм

Показ фільму «Та, що входить в море» (1965) режисера Леоніда Осики. Композитор – Володимир Губа.

Картину представить Тетяна Деркач, керівниця Фільмосховища Довженко-Центру. Після фільму відбудеться обговорення з Олексієм Шмураком, композитором та музикантом.

Квитки і деталі про фільм

Фільм-закриття«Вечір на Івана Купала» (1968) режисера Юрія Іллєнка. Композитор – Леонід Грабовський.

Перед фільмом на глядачів чекає ексклюзивне відеозвернення від Леоніда Грабовського. Після перегляду відбудеться обговорення з музичним оглядачем.

Квитки і деталі про фільм

13–16 червня у «Жовтні»

12:00-19:00 – Ярмарок вінілових платівок. Чотири тематичні дні ярмарку вінілу у внутрішньому дворику кафе: українська музика, класика та джаз, рок-музика та естрада.

Національна філармонія України

14 червня

«Як працює саундтрек в кіно?» — відкрите інтерв’ю з композиторкою Аллою Загайкевич.

Квитки

15 червня

«Кіно+музика VS влада+пропаганда» – дискусійна панель з музикознавицею Ольгою Лігус і кінознавицею Людмилою Новіковою про те, як влада впливала та впливає на кіно, музику та на культуру загалом.

Квитки

16 червня

Концерт Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України, де прозвучить музика до фільмів різних років із різними підходами («Шевченко» Лятошинського та «Поводир» Загайкевич), а також класичний твір кінокомпозитора Крутикова, який не оминув впливу кіно на свою творчість.

Квитки і деталі концерту

Довженко-Центр

15 червня

Творчі майстерні кінокомозиторів Святослава Крутикова і Володимира Гронського.

Квитки і деталі події

16 червня

Електроакустичні перформанси за участі Ujif_notfound, Edward Sol, Олександра Чорного та Алли Загайкевич. Подія присвячена композитору Олександру Нестерову (1954-2005).

Квитки і деталі події