sight_sound-v-dznachilo-f-lm-z-kola-dzi-i.jpg

SIGHT&SOUND ВІДЗНАЧИЛО ФІЛЬМ ІЗ КОЛА ДЗИҐИ

Авторитетне кіновидання Sight & Sound magazine назвало німий фільм Олександра Довженка “Арсенал” (1929) із циклу кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ одним із найзахопливіших фільмів, показаних на цьогорічному Кембриджському кінофестивалі.  

Про це йдеться у фестивальному огляді, оприлюдненому нещодавно на сайті видання.

«Олександр Довженко відповідальний за одну із найзахопливіших німих картин фестивалю – “Арсенал” (1928), історію про російську революцію, нещодавно відреставровану, із неймовірно потужним саундтреком від Bronnt Industries Kapital. Одним із улюбленців минулорічного Кембриджського кінофестивалю був “Вітер” Віктора Шестрема (Victor Sjöström), знятий, на відміну від “Арсеналу”, у той же час в Голівуді в період появи і розквіту звукового кіно. Рухаючись на швидкості монтажу від реально реконструйованого, іноді, знятого на коліні, до пишного символічного, цей фільм також в “викривленому часі”.

Фільм Олександра Довженка “Арсенал” (1929) розповідає про придушення військами Центральної Ради більшовицького повстання на київському заводі “Арсенал”. Фільм було знято на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера. Експресіоністична образність, досконала операторська робота та оригінальна драматургія, вивели фільм далеко за рамки звичайної пропаганди й зробили його чи не найважливішим твором українського кіноавангарду.

Нагадаємо, саме мультиінструменталіст Ґай Бартелл, засновник та натхненник гурту Bronnt Industries Kapital, є автором найновішого саундтреку до другого повнометражного фільму Довженка, прем’єра якого відбулася 2 квітня 2015 року у Києві на відкритті “Книжкового Арсеналу”. Репрем’єра фільму відбулася за підтримки Британської Ради в Україні. “Арсенал” Довженка з новим саундтреком від Ґая Бартелла став ювілейним, 10-им доробком у серії ініційованих Довженко-Центром музичних кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики.