saundtrek-do-f-lmu-shkurnik-v-top-3-polskogo-chartu-v-d-rmf-classic.jpg

САУНДТРЕК ДО ФІЛЬМУ “ШКУРНИК” В ТОP 3 ПОЛЬСЬКОГО ЧАРТУ ВІД RMF CLASSIC

Одна з композицій саундтреку польського композитора Марчіна Пукалюка до українського німого фільму “Шкурник” (1929) змагалась в чарті саунтреків від радіостанції RMF Classic (Польща). Серед двох десятків саундтреків  до різних фільмів за 2013 рік твір Марчіна Пукалюка посів третє місце. Композиція залишила позаду саундтреки до фільмів “Таємне життя Уолтера Мітті”, “Викрадачка книг”, “Гравітація”.

Саундтрек до фільму “Шкурник” був створений композитором навесні 2012 року на замовлення Фестивалю німого кіно та сучасної музики “Німі ночі”. Прем’єра саундтреку відбулася 16 червня 2012 року під час світової прем’єри реставрованої версії забороненого впродовж 80 років фільму Миколи Шпиковського “Шкурник” (1929), наданого Національним центром Олександра Довженка. Реліз саундтреку відбувся на початку жовтня на польському лейблі Luna Music. Польська прем’єра саундтреку до фільму відбулась 26 жовтня в Варшаві.

Марчін Пукалюк – польський композитор, музикознавець, мультиінструменталіст. Музичний стиль Пукалюка формувався під впливом дарк-музики та етніки. Простота, ясність композиції споріднюють його музику з мінімалом 1960-х рр. Його надихала творчість Стива Райха (Steve Reich), Філіпа Гласса (Philip Glass), Генрика Міколая Ґорецького (Henryk Mikołaj Górecki) та Войцеха Кілара (Wojciech Kilar). Марчін Пукалюк – відомий у Польші автор і виконавець музичних творів до класичних німих фільмів: Носферату: симфонія жаху, Кабінет доктора Калігарі, Метрополіс, Аеліта, Генерал, Земля, Сильна людина. Музика Марчіна грунтується на глибокому відчутті простору, що надає їй особливо драматичного звучання.

Національним центром Олександра Довженка заплановано випуск DVD з фільмом “Шкурник”, супроводженого двома існуючими на сьогодні саундтреками: Марчіна Пукалюка та В’ячеслава Назарова, створеного на замовлення Центру Довженка та презентованого як фільм-відкриття 42-го Міжнародного кінофестивалю “Молодість”.