rel-z-saundtreku-do-shkurnika.jpg

РЕЛІЗ САУНДТРЕКУ ДО “ШКУРНИКА”

На початку жовтня на польському лейблі Luna Music відбудеться реліз саундтреку польського композитора Марчіна Пукалюка до українського німого фільму “Шкурник” (1929). Саундтрек був створений композитором навесні 2012 року на замовлення Фестивалю німого кіно та сучасної музики “Німі ночі”. Прем’єра саундтреку відбулася 16 червня 2012 року під час світової прем’єри реставрованої версії забороненого впродовж 80 років фільму Миколи Шпиковського “Шкурник” (1929), наданого Національним центром Олександра Довженка.

Польська прем’єра саундтреку до фільму відбудеться 26 жовтня в Варшаві.

Марчін Пукалюк – польський композитор, музикознавець, мультиінструменталіст. Музичний стиль Пукалюка формувався під впливом дарк-музики та етніки. Простота, ясність композиції споріднюють його музику з мінімалом 1960-х рр. Його надихала творчість Стива Райха (Steve Reich), Філіпа Гласса (Philip Glass), Генрика Міколая Ґорецького (Henryk Mikołaj Górecki) та Войцеха Кілара (Wojciech Kilar). Марчін Пукалюк – відомий у Польші автор і виконавець музичних творів до класичних німих фільмів: Носферату: симфонія жаху, Кабінет доктора Калігарі, Метрополіс, Аеліта, Генерал, Земля, Сильна людина. Музика Марчіна грунтується на глибокому відчутті простору, що надає їй особливо драматичного звучання.

До кінця 2013 року Національним центром Олександра Довженка заплановано випуск DVD з фільмом “Шкурник”, супроводженого двома існуючими на сьогодні саундтреками: Марчіна Пукалюка та В’ячеслава Назарова, створеного на замовлення Центру Довженка та презентованого як фільм-відкриття 42-го Міжнародного кінофестивалю “Молодість”.