rannya-ukra-nska-an-mats-ya-v-slovachchin-.gif

РАННЯ УКРАЇНСЬКА АНІМАЦІЯ В СЛОВАЧЧИНІ

У рамках міжнародного фестивалю анімації Fest Anča, що відбуватиметься у словацькому місті Жиліна з 18 по 26 червня 2014 року, Національний центр Олександра Довженка представить програму ранньої української та російської радянської анімації “Мультагітпроп”.

До програми увійшли “мультиплікаційні плакати”, фейлетони та рекламні кіноанонси 1927-1930х років. Часто анонімні, вони збереглися в складі хронікального кіножурналу “Кінотиждень ВУФКУ”, сюжети якого передували демонстрації фільмів у кінотеатрах. Створені під впливом конструктивізму, ранні українські авангардистські мультфільми 1920-х рр., були полем не тільки художнього, але й технологічного експерименту. “Мультагітпроп” спеціально до фестивалю озвучить Karaoke Tundra, музичний проект словацького українця Віктора Твердохлібова.

Цього року, до складу жюрі фестивалю був запрошений заcт.директора – директор кіноархіву Національного Центру Олександра Довженка – Іван Васильович Козленко.

Fest Anča відбуватиметься у легендарному мультикультурному місті Жиліна. За своє семирічне існування, фестиваль здобув міжнародне визнання, плекаючи високі культурні та інформаційні стандарти, створивши під одним дахом потужний культурницький майданчик.