prezentats-ya-kontsepts-rozvitku.jpg

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ

1 квітня о 12.00 в Національному центрі Олександра Довженка (вул. Васильківська 1, ст. м. Голосіївська), відбудеться презентація концепції розвитку Центру для кінематографістів, урядовців, представників місцевої влади, журналістів та культурних активістів. В рамках презентації об 11:00 розпочнеться прес-тур по території Центру для преси.

Національний центр Олександра Довженка, український державний кіноархів, постав 1994 року на основі відкритої 1950 року Київської кінокопіювальної фабрики, промислового гіганта, який постачав кінокопії в усі куточки європейської частини СРСР. Як промисловий об’єкт кінофабрика зазнала стагнації через перехід до ринкової економіки та колапс державного кінопрокату в 1990-х, й 1999-го року була ліквідована.

Проте проблеми кіногіганта успадкував державний кіноархів. Понад 10 років вони камуфлювалися різними нестатутними фінансовими надходженнями (як от від оренди), або від продажу майна, проте не вирішувались принципово.

Соціально-економічна криза 2014 року не залишила нам вибору: докорінно міняти парадигму існування або зникнути. Ми обрали перше.

Презентація концепції розвитку Центру – це не лише представлення плану дій на найближчий час, стратегії реанімації та ревіталізації архаїчного індустріального комплекса, але також – відкрите обговорення гуманітарної місії кіноархіву, пошук однодумців та партнерів для колаборації.

Спікери:

Іван Козленко, генеральний директор Центру

Іванна Лесик, маркетолог

Андрій Бражник, архітектор, урбаніст

Богдан Костельний, архітектор, архітектурне бюро Evo design

Вхід на презентацію лише за запрошеннями.

Інформаційний партнер: Громадське