prem_-ra-v-k-noalmanahu-ukra-nska-nova-hvilya.-20-16.png

ПРЕМ’ЄРА V КІНОАЛЬМАНАХУ “УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. 20/16+”

16 березня, в кінотеатрі “Київ” відбулася прем’єра кіноальманаху “Українська Нова Хвиля. 20/16+”, який вже вп’яте випускає в прокат Довженко-Центр.

 Цього року  збірка вийшла дуже «глядацькою» і справді дорослою, про що свідчить маркер “20/16+”.

“16+” – це не тільки вікове обмеження, яке у прокаті  отримав кіноальманах і рік виходу майже всіх картин, але й ознака того, що фільми стають все сміливішими і зухвалішими, не бояться торкатися незручних чи гострих проблем і сміятися над собою.  Зал сміявся над “Голден лав” і “Кров’янкою”, затамовував подих на “Чорногорі”  і “Сказі”, насолоджувався глибокими і красивими “Загубленими” й “Домом”.

“Українська Нова Хвиля” вперше реалізовується у такому масштабі. Окрім Києва покази стартували у Львові, Харкові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Сумах, Чернівцях, Луцьку, Тернополі, Маріуполі. З 31 березня до “Нову Хвилю” можна буде побачити й у Вінниці.

Цього року проект виріс не тільки в плані якості фільмів і кількості залучених міст, але й у плані організації. “Українська Нова Хвиля” вперше отримала спонсора. Гарний настрій  і дружню атмосферу на прем’єрі забезпечила мережа ресторанів української кухні “Самогон Бар”,яка, як і “Хвиля”, ставить за мету популяризувати українську культуру. 

“Ми вирішили підтримати фестиваль найкращих українських короткометражних фільмів “Українська Нова Хвиля” тому що це збігається з нашою ідеологією і принципами. Самогон бари – це, в першу чергу, культурний проект, який об’єднує всю Україну і всі регіони. 

Ми взялися за складну роботи, зробити самогон, сало і борщ частиною культури, яку б в першу чергу ми самі  не асоціювали з шароварщиною.  Адже кухня – це те, з чого ми починаємо пізнавати іншу культуру. А якщо ми самі у своїй країні не будемо пишатися своїм культурним надбанням, як, на приклад, шотландці своїм віскі або японці саке, значить також до неї будуть ставитися і інші.

Свого часу українське кіно проходило крізь ці ж жернова, і ставлення до нашого кіно, музики, мистецтва, дизайну, тої ж вишиванки було як до чогось ретроградного, як до пережитку, що не може надихати. Сьогодні ми змогли довести, що Україна – це мультинаціональна, прогресивна, талановита, сучасна і амбітна країна і нам є, що сказати і показати цьому світові”, – говорить президент і ідейний натхненник “Самогон-Бару” Андрій Задорожний.

На прем’єру завітали автори майже всіх картин: режисерка і письменниця Марися Нікітюк (“Сказ2), оператор фільму “Сказ” і “Дім” Денис Лущик, режисерка єдиної документальної картини з кіноальманаху Світлана Шимко (“Загублені”),  режисер, комік і юрист Павло Остріков (“Голден Лав”), режисер найдраматичнішої картини альманаху – “Чорногора” – Тарас Дронь, а також Аркадій Непиталюк, чия “Кров’янка” викликала найемоційнішу реакцію глядачів.

Серед гостей прем’єри були голова Держкіно Пилип Іллєнко, автор проекту і голова Довженко-Центру Іван Козленко, автори фільму “Джамала.UА” Анна Акулевич і Олег Фіалко, лідер гурту “Вагоновожатые” Антон Слєпаков, музиканти гурту Pur:Pur, письменник і журналіст Юрій Володарський, представники посольства Данії,  Чеського культурного Центру та інші.

Фотозвіт з прем’єри: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1297117090376204.1073741890.201931749894749&type=1&l=28d7f580c8

Відсьогодні фільми можна побачити у 21 кінотеатрі 12 міст України:

Київ (з 16 березня):

Кінотеатр “Жовтень”, Костянтинівська вул. 26

Кінотеатр “Київ”, В.Васильківська вул. 19

Кінотеатр “Планета кіно”, С.Бандери просп. 34Б

Кінотеатр “Ліра”, Велика Житомирська 40

Харків (з 16 березня):           

Кінотеатр “Планета кіно”, Академіка Павлова 44Б

 Кінотеатр “Бомер”, Полтавський шлях вул. 6

Львів (з 16 березня):

 Кінопалац “Коперник”, Коперника вул. 9

 Кінотеатр “Планета кіно”:

–   ТРЦ King Cross Leopolis, село Сокільники, Під Дубом вул. 7А

–   ТРЦ Forum Lviv, Львів, Стрийська вул. 30,

Кінозал Lviv Film Center, Володимира Великого, 14А

Одеса  (з 16 березня):

Кінотеатр “Планета кіно” (City Center), Маршала Жукова просп. 2

Суми(з 16 березня):

Кінотеатр «Планета кіно», Харківська вул. 2/2

Луцьк (з 16 березня):

 Кінотеатр «Адреналін», Карбишева вул. 1

Чернівці (з 16 березня):

Кінотеатр «Кінопалац», вул. Університетська, 10

Дніпро ( з 16 березня):

Кінозал АртЦентру “Квартира”, пл. Троїцька, 3

Запоріжжя (з 16 березня):

Кінотеатр «Довженка», просп. Соборний , 145 

Тернопіль (з 16 березня):                 

Кінотеатр «Палац Кіно», вул. Івана Франка, 8

Маріуполь (з 16 березня):                

 Кінотеатр «Перемога», просп. Миру, 34

Вінниця (з 31 березня):

 Кінотеатр «Родина», Миколи Оводова вул. 47

Facebook-подія: www.facebook.com/events/633330900185176    

Українська Нова Хвиля – традиційний проект Довженко-Центру, який вже вп’яте презентує в національному прокаті найкращі короткометражні роботи молодих українських режисерів, що пройшли селекцію та були відзначені на національних та міжнародних кінофестивалях. Це одна з небагатьох можливостей для режисерів-дебютантів представити свої фільми широкому загалу в кінотеатральній мережі, а для глядача – ознайомитися з сучасним станом українського кіно.

Цього року до кіноальманаху увійшли 6 фільмів: 

“Ґолден лав” (реж. Павло Остріков​) – нове слово в українській комедії, або ж українська версія Акі Каурісмякі;

“Дім” (реж.Ірина Цілик​) – атмосферна історія вірності розіграна в антикварних декораціях;

“Загублені” (реж. Світлана Шимко​) – поетичне дослідження про життя наших втрачених речей. 

“Кров’янка” (реж. Aркадій Непиталюк​) – анекдотична варіація на тему «батьків та дітей», або ж короткий курс з українських стереотипів. 

“Сказ” (реж. Марися Нікітюк) – епатажна драма про коротку дистанцію між любов’ю та жорстокістю. 

“Чорногора” (реж. Тарас Дронь) – дитячий погляд на дорослі відносини, показаний на фоні мудрих карпатських ландшафтів. 

Усі фільми демонструватимуться українською мовою з англійськими субтитрами.